Acer Iconia W4 – Více pro práci než zábavu (recenze)

Review of: Acer Iconia W4
Zařízení:
Tablet
Version:
Windows 8.1

Reviewed by:
Rating:
4
On 17.3.2014
Last modified:15.3.2014

Summary:

Acer Iconia W4 je určený především pro náročnější uživatele, kteří potřebují na tabletu používat plnohodnotné Office a speciální aplikace, které pracují jenom s desktopovými Windows. To vše za rozumnou cenu a v kompaktním těle s 8“ displejem. Pokud jste schopni zkousnout menší výběr aplikací a o něco horší displej, tímto tabletem neuděláte chybu.

Tablet Acer Iconia W4 je jedním z prvních tabletů s Windows 8 a zároveň s 8“ úhlopříčkou. Acer se tak snaží přímo konkurovat takovým velikánům, jako je například Nexus 7 2013 a iPad mini. Je to však důstojný konkurent?

Horší displej

Abyste mi rozuměli, tablet nemá vyloženě špatný displej. Jedná se o IPS zobrazovač, takže pozorovací úhly jsou velmi dobré, avšak rozlišení není podle posledních high-end standardů. Oproti běžnému FullHD totiž Acer Iconia W4 nabídne pouze 1 280 x 800 pixelů a pokud se zaměříte na jednotlivé pixely, skutečně je můžete pouhým okem rozpoznat a to není zrovna dobře. Tady Acer Iconia W4 za konkurencí zaostává a nezachrání to ani IPS panel.

Acer Iconia W4 2

Intel uvnitř

Tablet pracuje s pasivně chlazeným Intelem o taktu 1,33 GHz díky kterému můžete na tabletu spustit všechny programy a aplikace, na které jste zvyklí z desktopových Windows. Výkonu je dostatek a nestalo by se mi, že by se tablet nějak výrazně zadýchal nebo dokonce samovolně restartoval. Intelu rovněž napomáhají 2GB operační paměti RAM.

Acer Iconia W4 8

Bohatá konektivita

Velkou výhodu tohoto tabletu je bezesporu dospělý operační systém, díky kterému na tabletu spustíte bez problémů i programy z desktopových Windows. Není ani problém k tabletu přes redukci dodávanou v balení k tabletu připojit USB Flash disk a skrze microHDMI druhý monitor. Zcela tedy odpadá problém s kompatibilitou a nedostatkem ovladačů.

Acer Iconia W4 3

Dále také tablet podporuje microSD karty, díky které můžete rozšířit vnitřní vestavěnou paměť (32GB nebo 64GB) a samozřejmostí je WiFi a Bluetooth.

Spolehlivá výdrž

I přes použití dospělého procesoru není výdrž vůbec špatné. Tablet mi při běžné práci vydržel i dva dny, a pokud jsem dával tabletu skutečně zabrat, vybil se po jednodenním maratonu. Rozhodně se mi ale nestalo, aby mě tablet zradil v půlce dne.
Acer Iconia W4 4

Výdrž tabletů je naštěstí nesrovnatelně lepší než u smartphone. Už dlouho jsem se nesetkal s tabletem, který by nevydržel alespoň jeden pracovní den. Snad se něčeho podobného dočkáme i u smartphone.

Microsoft Office zdarma

K tabletu dostanete zdarma licenci na Microsoft Office 2013 Home & Student, což je asi také největší softwarová výhoda tabletu. Word sice stále není úplně zcela přizpůsoben dotykovému displeji, ale práce s ním je rozhodně lepší, než s náhražkami z ostatních platforem.

Fotoaparát pouze do počtu

Na zadní straně najdeme 5 MPx fotoaparát, jehož výkony vás ale příliš nepotěší. Tablet určitě není určen pro fotografování a natáčení videa. Výsledným fotografiím chybí světlo, který nahrazuje všude přítomný šum.

Acer Iconia W4 7

Na přední straně se pak nachází 2 MPx kamerka, která je určena především pro videohovory a pro ty také dostačuje. Kvůli fotoaparátu bych si ale tablet určitě nekupoval a tenhle už vůbec ne.

Stále ta stejná okna

V recenzi jsem se už několikrát zmínil o operačním systému Windows 8.1, se kterým tablet pracuje. Ten je po poslední říjnové aktualizaci mnohem více přizpůsoben dotykovému ovládání a kupodivu mi přišlo ovládání o něco přívětivější, než třeba u tabletů s Androidem.

Acer Iconia W4 9

Stejně jako mobilní Windows však i ten desktopový naráží na stejný problém, kterým je nedostatek kvalitních aplikací. Her sice přibývá a ve Storu raketovým tempem a nechybí ani poslední herní pecky jako Asphalt 8 nebo GTA: San Andreas. Aplikace pro Instagram nebo kvalitní klient pro Facebook však stále chybí.

Pro pracovité

Acer Iconia W4 je určený především pro náročnější uživatele, kteří potřebují na tabletu používat plnohodnotné Office a speciální aplikace, které pracují jenom s desktopovými Windows. To vše za rozumnou cenu a v kompaktním těle s 8“ displejem. Pokud jste schopni zkousnout menší výběr aplikací a o něco horší displej, tímto tabletem neuděláte chybu.

Jestli však hledáte tablet především pro zábavu, hraní her a sledování YouTube (pro Windows 8 ještě stále není oficiální klient k dispozici), sáhněte raději po Nexusu 7 2013 nebo iPadu mini.

Graf ceny produktu Acer Iconia Tab W4 NT.L31EC.003 poskytuje server Heureka.cz