Ceny měsíčních tarifů ve službě Google Drive šly rapidně dolů

Dnešním večerem otřásla internet úžasná zpráva, která ihned zvedla zájem lidí o službu Drive. Google totiž dnes zlevnil všechny ceny na svém datovém úložišti, přesněji paměťové volby.

Virtuální úložiště neboli Cloud dnes používá poměrně dost lidí, ale některé ceny za poskytnutý volný prostor na nich jsou nereálné až přehnané. Přesto ale tato služba stále nabízí zálohu na několika serverech a přístup k nim snad odevšad. Google šel s cenami rapidně dolů, tudíž mnoho zákazníků k němu rychle přeskakuje a ani se jim nedivím.

Ceny tarifů na měsíc:

  • 15GB – zdarma
  • 100GB – přibližně 40,- Kč
  • 1TB – přibližně 200,- Kč
  • Více jak 10TB – od 2 000,- Kč

drive_blog_pricing2

Doposavad třeba stávalo 100GB asi 100,- Kč a 1TB vycházel na 800,- Kč, tudíž změna je opravdu markantní. Tímto krokem Google silně zasáhl konkurenci, která bude muset reagovat, jinak většina uživatelů přejde právě na Drive. Nechybí ani propojení této služby s ostatními od Googlu, jako je např. Gmail či Google+ fotografie. Pokud tedy uvažujete o zavedení cloudového úložiště, tak pro Vás aktuálně bude služba Google Drive tou nejideálnější volbou.

Zdroj: Google+

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě