Volvo představilo palubní systém CarPlay od Applu

Nedávno jsme Vás informovali ohledně palubního systému od Applu, který měl být někdy tento týden představen. Ono se tak taky doopravdy děje, sice nám ho nepředstavil samotný Apple, ale přímo společnost Volvo, která jej částečně ukázala. Celý systém nese název Apple CarPlay a jedná se vlastně teoreticky o iOS, akorát upravený přímo pro auta, tudíž to prostředí je trochu odlišné, než třeba u iPhonu. Propojen bude jak s autem, tak právě i s vaším iPhonem, takže o propojení zde nouze nebude. Video je ale poměrně krátké, tudíž v něm je jen část funkcí, jako je posílání zpráv pomocí Siri, přehrávání hudby či používání Apple Maps a jejich navigační službu.

Celkově video vypadá velmi zdařile, stejně jako samotný palubní systém, se kterým si dal Apple určitě dost práce. Brzy bychom se měli dozvědět o dalších výrobcích aut, kteří CarPlay nasadí do svých vozů. Také přibydou informace o celém tomto systému a jeho funkcích. Poslední dobou toto téma bude velmi ožehavé, jelikož i Google chystá podobný OS. Celkově je to zajímavý segment, který lze dost rozšířit, poněvadž auto má dneska skoro každý a také jej pomalu denně používá. Uvidíme tedy, jak se tento sektor bude dále rozvíjet a která společnost bude mít navrch.

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě