Samsung Gear Fit – sportovní náramek se Super AMOLED displejem

Samsung na letošním veletrhu MWC představil hned několik nositelných chytrých zařízení. Mezi nimi se nachází i chytrý náramek Gear Fit, který je předurčen pro notifikace a fitness aplikace.

Technické specifikace Samsung Gear Fit:

Displej

1.84” zaoblený Super AMOLED (432×128)

Přidané funkce

Krokoměr, cviky, měřič srdečního tepu, stopky, časovač
Oznámení (SMS, volání, E-mail, Aplikace)

Rozvrh, Smart Relay, Media Controller

Changeable Strap
Odolný vůči prachu a vodě (IP67)

Připojení

Bluetooth® v 4.0 LE

Snímače

Akcelerometr, gyrosnímač, měřič tepové frekvence

Rozměry

23.4 x 57.4 x 11.95 mm, 27g

Baterie

Standardní baterie 210mAh

Výdrž při běžném užívání 3~4 dny, při nízkém užívání až 5 dní

Zvládá všechny upozornění, jak je to třeba u Gear hodinek, jen je to vecpáno do náramku, který je kompaktnější. Zakřivený displej by měl perfektně pasovat, akorát nikdo neřešil čtení a používání na ruce, protože zobrazování je na šířku a když si je předložíte před zrak k přečtení, tak se budete na ně dívat jakoby na výšku, což nějak nevychytali. Málo kdo si toho také všiml, jen asi jeden novinář.Ke Gear Fitu se bude dát pořídit velké množství příslušenství, jako jsou řemínky a další.

Gear Fit Group

„Samsung touto novinkou vychází vstříc potřebám nové generace. Moderní technologie musí přímo reflektovat rozličné zájmy a aktivity svých uživatelů,“ řekl JK Shin, CEO a president divize IT & Mobile, Samsung Electronics. „Odpovědí na tyto potřeby je naše stále se rozrůstající řada jedinečných chytrých zařízení pro vyznavače různé životní filozofie. Novinka Gear Fit je určena především těm, kteří žijí svůj život aktivně, a přitom chtějí být neustále ve spojení se svými přáteli,” dodal Shin.

Cena není prozatím známa, ale doufáme, že nebude cílit příliš vysoko. Datum vydání také zatím neznáme, ale snad se obojí brzy dozvíme.

Zdroj: TZ

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě