Hry ve 4K přicházejí na Android

Rozlišení 4K se jeví jako další technologický milník, jehož pokoření nás čeká. Na počítačích již 4K není žádný velký problém, na smartphonech a tabletech se však musíme stále spokojit s nižším rozlišením.

4K rozlišení

Aby bylo jasno, já nepatřím k velkým zastáncům navyšování rozlišení u smartphonů a rozlišení HD Ready (720p) mi přijde jako dostatečné. U tabletů se stále více setkáváme s 2K rozlišením a u posledně testovaného Samsungu Galaxy Note 10.1 2014 Edition mi i toto rozlišení přišlo jako dostatečné. Jde tedy spíše o marketing, na který pravděpodobně běžní uživatelé slyší.

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition displej

Největším problémem 4K u počítačů a televizí je nedostatek obsahu. Většina uživatelů totiž v současnosti disponuje filmy a seriály s maximálním rozlišením FullHD a ani žádné jiné velké distribuční kanály nejsou na poskytování obsahu ve 4K připraveny.

Netflix

U smartphonů a především tabletů s Androidem by to ale tak velký problém být neměl. Podle dostupných informací totiž nebude nikterak zvlášť pracné, vytvořit 4K verzi hry, která už byla vytvořena ve FullHD. Demonstrováno to bylo na hře od Gameloftu – Asphalt 8 – a na prototypu tabletu s procesorem Qualcomm Snapdragon 805, který si už rozumí se 4K.

4K android

Žádné detaily ohledně příchodu 4K do tabletů ovšem zatím neznáme. Podle spekulací by se tak mělo stát možná už v druhé polovině tohoto roku.

 

Zdroj: theverge