Sony Xperia Z2 a Z2 Tablet oficiálně

V rámci letošního ročníku MWC 2014 měla svou tiskovou konferenci i japonská společnost Sony. Asi největšími lákadly celé keynote byly dvě nové vlajkové lodě. Za segment smartphonů to byla Xperia Z2 a za tablety pak Xperia Z2 Tablet.

Sony Xperia Z2 and Z2 tablet

Sony Xperia Z2

Sony Xperia Z2 je ve všech ohledech jedním z nejlepších smartphonů současnosti. Sice není nikterak revoluční, v žádném ohledu však ani nezaostává. Za zmínku určitě stojí možnost natáčení 4K videa a pro Sony trochu tradiční certifikace IP 55 a IP 58, která zaručuje vodě a prachu odolnost. Nezapomnělo se ani na hardwarovou spoušť fotoaparátu, který rozšiřuje možnosti 22 megapixelového fotoaparátu. Ničím neobvyklým není 5,2″ displej s FullHD rozlišením.

Sony Xperia Z2

Po stránce výkonu se rovněž neděje nic atypického. Na starost jej má čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 a 3 GB operační paměti RAM. Příjemným překvapením je kapacita baterie, která dosahuje hodnoty  3 200 mAh.

Sony Xperia Z2 Tablet

Letošní tablet od Sony volně navazuje na ten loňský. Opět nabídne 10,1″ FullHD displej a voděodolnost. Polepšil si ve výkonu. Nově se o něj bude starat Qualcomm Snapdragon 801 o taktu 2,3 GHz a 3 GB operační paměti RAM. Stejně jako loni se bude tablet prodávat ve dvou verzích – s LTE/pouze s Wi-Fi. Cena zatím bohužel nebyla oznámena a dočkáme se ji pravděpodobně až v březnu, kdy se tablet dostane do celosvětového prodeje.

Sony Xperia Z2 tablet