Zmenšenina LG G2 Mini oficiálně představena

Po povedeném modelu Sony Xperia Z1  Compact se o něco podobného pokouší i konkurence od LG. Ta se však nevydala stejnou cestou a zmenšený model byl ochuzen o mnohem více parametrů než jen o velikost.

LG G2 mini

LG G2 Mini nabídne stále poměrně velký 4,7″ IPS displej, avšak s nízkým rozlišením qHD (960×540). Zadní fotoaparát dokáže pořizovat snímky o 8 Mpx a přední určeny pro videohovory pak 1,3 Mpx. Zmenšila se i operační paměť RAM, která klesla ze 2 GB na 1 GB. Dvojnásobně se zmenšila i paměť určená pro ukládání dat, která nyní nabídne pouze 8 GB prostoru. Ta je však rozšiřitelná o microSD karty až o 64 GB. V prodeji bude hned několik verzí a k nám se s největší pravděpodobností dostane ta s LTE. Mimo tuto se bude prodávat ještě dual SIM varianta, která bude ovšem určena především pro jihoamerické trhy. Všechny ostatní síťové prvky zůstávají při starém včetně NFC, Bluetooth 4.0 a samozřejmě i Wi-Fi.

LG G2

Novinka se na evropský trh dostane v průběhu dubna hned ve čtveřici barevných variantách -bílá, zlatá, černá a červená. O ceně se momentálně pouze spekuluje a měla by se pohybovat mezi 9 000 až 10 000 korun. Podrobnější informace se však dozvíme až v dubnu.

 

Zdroj: gsmarena

Další sítě

Marek Přidal

marek.pridal@netovinky.com
Další sítě