Víme, které Galaxy zařízení v Česku obdrží Android 4.4.2 KitKat

Před nedávnem jsme se dozvěděli o chystané aktualizaci pro Galaxy zařízení od Samsungu. Dnes nám dorazila tisková zpráva, ve které jsou přesná data, kdy jaký model dostane Android ve verzi 4.4.2 KitKat. Někteří majitelé budou určitě potěšeni, dost z nich ale bude asi zklamáno.

Samsung_Logo

Jednodušší uživatelské rozhraní

Aktualizace operačního systému na verzi KitKat zlepší dosavadní zkušenosti s uživatelským rozhraním. Uživatelé mohou například snadno zobrazit svá hudební alba, pozastavit nebo změnit hudbu a mít rychlý přístup k fotoaparátu přímo přes uzamčenou obrazovku.

Na výběr je také aplikace pro domovskou obrazovku buď z předem instalovaných TouchWiz easy Home a TouchWiz basic Home, nebo si lze další do zařízení nahrát. TouchWiz Easy Mode poskytuje přehlednější zobrazení a větší ikony pro uživatele, kteří mají smartphone poprvé.

V rámci více integrovaného a podrobnějšího menu pro určení polohy mohou uživatelé snadno aktivovat GPS, Wi-Fi a mobilní síť nebo kontrolovat využití baterie aplikacemi, které spravují funkce služeb souvisejících s polohou. Uživatelé mají také na výběr, zda zapnou či vypnou služby Google hlášení polohy.

Nové funkce zpráv

Aktualizace nabídne také rozšířené funkce pro zasílání zpráv v podobě nových ikon Emoji a výběru výchozí aplikace pro zasílání zpráv – je možná vzájemná výměna aplikace Message a Hangout.

Záloha na Google

Nový software podporuje vylepšené aplikace GMS jako Google Drive a Google Photos, ve kterých jsou uživatelé schopni otevírat, zobrazovat, přejmenovat a sdílet dokumenty, stejně jako zálohovat fotografie a videa.

Tyto novinky jsou rozhodně zajímavé, ale které modely tento aktualizační balíček obdrží?

Zařízení Samsung GALAXY, která budou na českém trhu aktualizovaná na Android 4.4.2 KitKat:

• od konce února: Samsung GALAXY S4, S4 LTE-A, S4 Active, Note 3 a Note 10.1 edice 2014. Jako první přijdou na řadu GALAXY S4 a Note 3.

• od března: Samsung GALAXY S4 mini, Mega 6.3, Note 10.1, Note 8.0, Tab3 8.0, Tab3 7.0.

• od dubna: Samsung GALAXY S4 Zoom, Tab3 10.1.

Hodně z Vás si asi říká, proč tento update neobdrží S3 i S3 mini, což byly jedny z nejprodávanějších modelů, a stále jsou, díky aktuálním nižším cenám. Pokud je tedy Samsung vynechal, tak to je veliká škoda, protože tyto dva modely byly představeny v polovině roku 2012 a už se nedočkají aktualizace. Také ale chybí v seznamu phablet druhé generace Note 2, který byl představen později než S3. Je to velice smutné a rozhodně si tímto krokem Samsung naštval spousty majitelů, alespoň těch českých, jelikož v každé zemi to může být trochu jinak, jak sama tato společnost uvedla.

Zdroj: TZ

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě