Všechny nové smartphony budou muset mít Android 4.4 KitKat

Podle jedné z poznámek Googlu, která unikla, budou muset všechny nové smartphony s OS Android využívat jeho nejnovější verzi 4.4 KitKat. Výjimkou nebudou ani low-endové telefony a telefony střední třídy.

Android KitKat

Tradičně jsou telefony, které nejsou považovány za vlajkové lodě a nepatří do nejvyšší třídy, z důvodu úspory financí osazovány starší verzí operačního systému, přičemž pokud přijdou aktualizace, tak až třeba po roce, to by se však mělo razantně změnit.

V jednom z dokumentů je totiž uvedeno, že Google bude od února letošního roku měnit schvalování zařízení a neprojdou telefony se starší verzí OS. Každá verze bude schvalována v jakémsi časovém okně, které se uzavře 9 měsíců po představení novějšího systému.

Pokud se tak doopravdy stane, bude to veliký šok pro výrobce, kteří budou muset více zapracovat na softwarové stránce svých výrobků a pro zákazníky to bude naopak spíše potěšení, protože si budou moci i když přes mírně zvýšenou cenu zařízení užít výhod aktuálního systému.

zdroj: pocket-lint.com

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)