BlackBerry Z3 aka „Jakarta“ bude prvním low-endem využívající OS BB10

Společnost BlackBery je proslavena drahými kvalitními telefony, které nabízejí kontroverzní designy a špičkové zabezpečení. Díky těmto všem artefaktům nemůže být cenovka kolem několika tisíc korun, většinou se jedná o smartphony nezasahující do třídy low-end, která je hodně prodávaná, díky velmi nízké ceny, která způsobuje větší dostupnost pro kde koho.

Teď kolují nové informace o údajném levném chytrém telefonu právě od této „Ostružiny“, který má nabídnou velmi nízkou cenovku, která atakuje hranici 3000,- Kč, ale v USA. U nás by to bylo dejme tomu maximálně do 4000,- Kč, což je opět velmi zajímavé. Pracovně se mu nazývá „Jakarta“ a kódově je označen jako Z3.

blackberry-z3-jakarta

Design je velice jednoduchý, ale vyloženě škaredý není, spíše vcelku líbiví, což je poslední dobou u BlackBerry normálka. Výbava taktéž není k zahození, však posuďte sami.

Technické specifikace:

  • 5,0 palcový 24-bitový LCD displej s rozlišením 960 x 540 pixelů
  • 1,5GB RAM
  • 1,2GHz dvoujádrový procesor
  • 8GB vnitřní úložiště
  • Nevyjímatelná 2560mAh baterie
  • Fotoaparát zadní: 5Mpix, autofocus, 5x digital zoom a LED dioda
  • Fotoaparát přední: 1,1Mpix, pevný focus a 3x digital zoom

Tento kousek by podle dosavadních informací měl být představen na největší mobilní akci tohoto roku, tedy v Barceloně na MWC 2014. Tento model může být poměrně dobrým prodejním trhákem, a to díky příjemné cenovce, kvalitním odladěním, které BlackBerry poslední dobu umí a designem.

Více už se snad dozvíme na již zmiňované mobilní akci, kde bude představeno mnoho kousků od různých značek, o kterých se zatím ani tiše nešeptá.

Zdroj: n4bb 1, 2, 3

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě