Sony se zbavuje počítačové divize Vaio

O úpadu klasických počítačů se ví už dlouho. Proto se není čemu divit, že významné společnosti se těchto divizí zbavují anebo alespoň utlumují jejich výrobu. Prvním takovým byl Samsung, který na celém evropském trhu doprodává zásoby svých notebooků a další s Windows 8 už nemá v plánu a nahradí je levnými Chromebooky.

sony-tablet-nxt

Druhým takovým je Sony. Japonci však byli ještě razantnější a své počítačové divize se zbavují úplně. Přesněji řešeno ji prodávají investičnímu fondu Japan Industrial Partners. Nový vlastník v budoucnu neplánuje notebooky s logem Vaio prodávat jinde, než pouze na domovském – japonském – trhu. Nyní se tedy již pouze doprodávají zásoby na evropských trzích a poté už nebude pravděpodobně možné, tato zařízení v Evropě a ani nikde jinde krom Japonska sehnat.

Sony Vaio

Úpadek klasických desktopů potažmo notebooků s Windows se začíná výrazně promítat i do činů velkých společností. Ten největší problém však může mít Microsoft, který už také pochopil, že jeho nejvýznamnější finanční pramen začíná vysychat. Proto se stále více snaží dostat do businessu cloudových služeb, což je pravděpodobně momentálně nejjistější řešení do budoucnosti.

 

Zdroj: gizbot

Další sítě

Marek Přidal

marek.pridal@netovinky.com
Další sítě