Google vydal SDK pro Chromecast

Google konečně otevřel svůj Chromecast všem vývojářům jak sliboval už při jeho představení. Konečně by tak mohl zmizet problém s nedostatkem obsahu, o kterém jsme se také několikrát zmiňoval v samotné recenzi.

Chromecast

Teď už záleží pouze na vývojářích, jestli svou aplikaci propojí s Chromecastem, či nikoliv. Zde mám snad jediné přání, a to propojení Chromecastu s iVysíláním od České televize. Žádná jiná aplikace si o spolupráci s Chromecastem neříká tak nahlas jako právě tato. Z mého pohledu by se ale jednalo spíše o příjemné překvapení. To především proto, že Chromecast není zatím stále zcela oficiálně dostupný na českém trhu a prodává se za mnohem vyšší částku, než na oficiálně podporovaných trzích. Díky tomu není Chromecast příliš rozšířen a Česká televize by tak tuto featuru tvořila pro pouhý zlomek uživatelů.

ivysilani

Něco podobného by se však dalo říct i o HbbTV a Česká televize na tuto novinku rovněž nezanevřela. Snad tedy bude Česká televize opět pokroková a splní mně a ještě pár vlastníkům Chromecastu velké přání.

 

Zdroj: androidpolice

Další sítě

Marek Přidal

marek.pridal@netovinky.com
Další sítě