Apple testuje několik způsobů nabíjení svých iWatch

Apple provádí testování různých způsobů nabíjení svých plánovaných chytrých hodinek iWatch. Jedna z možností je známá magnetická indukce, díky které by se hodinky po sundání z ruky mohly položit na speciální podložku a samy by se tak dobíjely.

iwatch

Další možností jsou solární články zabudované do displeje. To by pomohlo delší výdrži na denním světle, potažmo v noci. Nasvědčovat této funkcionalitě by mohl též patent zahrnující implementaci solárních článků do safírového skla, který si Apple nechal nedávno zaregistrovat. Také se prý na hodinkách objeví zahnutý displej, který by tak mohl být větší a zároveň by bylo více prostoru pro již zmíněné solární články.

Poslední volbou by mohlo být dobíjení pohybem, toto není žádná novinka jako dvě výše zmíněné; podobnou technologii totiž již pár desítek let používají mechanické hodinky. Před pěti lety dokonce Apple získal patent na metodu, kdy člověk pohyby paže získává energii pro zařízení.

Dočkáme se některé z těchto vymožeností, nebo dokonce všech tří najednou? Apple díky svému patentu na flexibilní baterii určitě baterii použije, takže nemůžeme očekávat „posílání“ energie vzduchem, tak jak to vyvíjí na univerzitě ve Washingtonu. (energie posílaná prostřednictvím Wi-Fi, mobilního internetu, televizního a rádiového signálu)

zdroj: phonearena.com

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)