Acer Aspire S3-391 – Pro spisovatele na cestách (recenze)

Zařízení:
Ultrabook
Version:
Windows 8.1
Price:
17 999 Kč

Reviewed by:
Rating:
3
On 26.1.2014
Last modified:1.3.2014

Summary:

Acer Aspire S3-391 patří do stále rozvíjejícího se segmentu levných ultrabooků. Zařízení je sice řazeno mezi levné a to i přes cenu převyšující 17 tisíc korun. Nutno ale jedním dechem dodat, že jisté ústupky jsou na ultrabooku patrné.

Acer Aspire S3-391 patří do stále rozvíjejícího se segmentu levných ultrabooků. Zařízení je sice řazeno mezi levné a to i přes cenu převyšující 17 tisíc korun. Nutno ale jedním dechem dodat, že jisté ústupky jsou na ultrabooku patrné.

Největší problém? Displej

Začneme asi tím největším zklamáním ultrabooku. Tím je bezesporu displej, který má velmi špatné pozorovací úhly a ani podsvícení není zrovna skvostné. Rozlišení displeje je klasických 1366×768, což je na 13“ úhlopříčce standardem.

Aces Aspire S3 7

Největším problémem zobrazovače byly jeho velmi špatné pozorovací úhly. Abyste na displeji viděli opravdu vše správně, je nutné se na něj dívat zcela zpříma a ještě mít nastavený vhodný jas a vyvážení barev. Tohle opravdu není zrovna dvakrát uživatelsky přívětivé.

Na cesty jako dělaný

Ultrabooky jsou určeny pro časté přenášení a tenhle tuto podmínku splňuje na výbornou. Váží něco málo přes 1 kilogram, takže je pro každodenní nošení jako stvořený. Trochu mě zklamala výdrž, která se pohybovala okolo čtyř hodin, v této cenové kategorii se však jedná o standard.

Aces Aspire S3 4

Zpracování na jedničku

Hned na první pohled rozhodně nemáte šanci poznat, že se jedná o levnější ultrabook. Jeho zpracování je opravdu povedené, čemuž nahrávají i materiály – ultrabook není plastový. Po designové stránce je zařízení opravdu povedené a určitě se za něj nemusíte stydět.

Aces Aspire S3 5

Především pro práci

Od ultrabooku bych ani v nejmenším neočekával vysoký výpočetní výkon. Když jsem však spatřil nálepku informující o přítomnosti procesoru Intel Core i7, neodpustil jsem si menší benchmark. Ten bohužel dopadl podle mých očekávání a na ultrabooku si bohužel nezahrajete nejnovější hry, a to především díky integrované grafické kartě. Pro ty však není ani určen.

Aces Aspire S3 8

Pokud hledáte přenosný počítat pro práci, možná jste jej právě našli. Klávesnice je totiž opravdu velmi povedená a k úplné dokonalosti jí chybí už jen numerický blok, ten ale nenajdeme u většiny ultrabooků. Spolehlivý je rovněž touchpad, který u šikovnějších uživatelů dokáže bez problémů nahradit klasickou myš.

Paměti je dostatek

Acer Aspire S3 je už v základu obohacen o dva disky. SSD o kapacitě 20GB je určen především pro systém a jeho rychlý chod. Zbylých 500GB v HDD provedení pak využijete pro vaše osobní data. Tahle kombinace mi velmi vyhovovala a přijde mi rozumnější, než se spoléhat pouze na menší a dražší SSD jednotku, jak tomu je u některých jiných modelů.

Aces Aspire S3 9

Vhodný pro spisovatele na cestách

Ultrabook má své plusy i mínusy. Pro pokročilé uživatele vyžadující oslňující výkon samozřejmě určen není, pokud však často píšete a potřebujete mobilní zařízení, může pro vás být Acer Aspire S3 tím pravým. Jediný opravdu výrazný problém je displej, ze kterého jsem byl opravdu velmi zklamán. Zbylé aspekty však hovoří spíše pro ultrabook než proti němu. Určitě se však vyplatí, poohlédnout se i u ostatních výrobců.