Podle papeže je Internet „Boží dar“

Trochu odvážné tvrzení, nemyslíte? Už jenom z několika důvodů. Tak třeba proto, že je Internet z velké části tvořen pornografií, což je od křesťanství a církve poněkud hodně vzdálené. Druhým méně kuriózním důvodem, proč mi tento výrok přijde poněkud směšný, je i to, že World Wide Web a síť Internet byla původně vyvíjena pro vojenské účely.

Ale vem čert slovíčkaření. Je určitě jenom dobře, že už i tak konzervativní komunita jakou je církev, začíná Internet brát vážně. Trochu k tomu měl nakročeno i předchozí papež Benedikt, nikdy však nepoužil tak silná slova, jako právě jeho nástupce. Ten je totiž rovněž považován za jednoho z nejpokrokovějších papežů celé historie, za což si vysloužil pozornost i takového ateisty, jakým jsem já. Internet podle papeže Františka spojuje odlišné komunity lidí, upozornil ovšem i na fakt, že Internet vám může způsobit nemalé problémy v reálném životě.

S tímto výrokem samozřejmě nesouhlasí zdaleka všichni věřící, zejména ti opravdu velmi konzervativní a paranoidní. Stále ale nejsou názory a projevy papeže Františka tak diskutabilní, jako ty Zemanovy přicházejíc snad každý pracovní den z Hradu. Ten ale ani zdaleka není novým technologiím tak otevřen, jako hlava římskokatolické církve.


 

Zdroj: AP