Samsung GamePad: Udělejte si z telefonu herní zařízení

Dnes existuje spousta mobilních her, které plně podporují herní ovladač (gamepad). Tento nástroj se používá na herních konzolích, či na klasickém PC. Poslední dobou ale přilákává mobilní hráče, kteří si chtějí pořádně vychutnat hry na svém smartphonu. Na tento trend zareagovala korejská společnost Samsung, která představila před pár dny GamePad pod svojí taktovou, k tomu ještě aplikaci Mobile Console. Tento ovladač Vám má ušetřit peníze, které byste utratili za konzoli typu NVIDIA SHIELD, která je hodně zajímavá. Doopravdy Vám zase tolik neušetří.

Samsung_GamePad_06

GamePad promění chytrý telefon nebo tablet Samsung GALAXY v přenosnou, nebo dokonce domácí herní konzoli. Do jeho odolného ocelového rámu se dá vložit mobilní zařízení o velikosti od 4 do 6,3 palců. Spárování probíhá přes Bluetooth a u zařízení s operačním systémem Android 4.3 (např. GALAXY Note 3, S4, Note II a S III) je umožněno také jednodušší propojení GamePadu pomocí technologie NFC. Přes HDMI kabel nebo funkci AllShare Screen Mirroring mohou uživatelé připojit zařízení také k televizi a vychutnat si zážitek ze hry opravdu ve velkém.

Samsung_GamePad_05

Stiskem tlačítka „Play“ lze snadno spustit aplikaci Mobile Console, což je nová integrovaná aplikace společnosti Samsung pro hry. Aktivuje se ve spojení s GamePadem a umožňuje vyhledávat a nakupovat hry, které využívají gamepady. Aplikace Mobile Console nabízí hry z celé řady kategorií:

  • závody – např. Need for Speed™ Most Wanted od společnosti Electronic Artsa Asphalt 8 od společnosti Gameloft: Airborne;
  • střílečky – např. Modern Combat 4:  Zero Hour;od společnosti Gameloft;
  • sportovní hry – např. Virtua Tennis™ Challenge od společnosti SEGA;
  • akční tituly – např. Gangstar Vegas od společnosti Gameloft.

Samsung_GamePad_09

 

Specifikace výrobku Samsung GamePad:

Kompatibilita Kompatibilní s OS Android 4.1 a vyšším (bez NFC, Mobile Console).

Plně kompatibilní od OS Android 4.3.

Konektivita Bluetooth® v3.0, NFC (zařízení Samsung s operačním systémem Android 4.3 nebo vyšším)

3.0 class 2, HID

Ovládací klávesy – D-Pad (8směrný)

– 2 analogové joysticky

– 4 akční tlačítka a 2 tlačítka spouště

– tlačítko pro výběr a tlačítko start

– tlačítko PLAY (zařízení Samsung s operačním systémem Android 4.3 nebo vyšším)

Rozměry 137,78 x 86,47 x 31,80 mm, 195 g
Baterie Dobíjecí 160 mA
Barva Černá

Uvedení tohoto herního doplňku je naplánováno na tento měsíc, tedy leden roku 2014. Určitě Vás zajímá cena, která je podle mě až moc vysoká, jelikož byla stanovena na 1 999,- Kč s DPH. To mi přijde jako vysoká částka, ale určitě si najde své kupce. Ostatní nejspíš zamíří na čínské eshopy, které mají podobná zařízení s příjemnou cenovkou a dopravou zdarma.

Zdroj: TZ

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě