Rychlé porovnání aplikací: Převod textu na řeč!

Už je to nějaký čas, co začal souboj o nejlepší syntézu řeči. Já se vám pokusím některé přiblížit, porovnat, aby jste měli přehled, a v případě zájmu investovat do té nejlepší. V tomto článku se dozvíte o placených ale také jedné free variantě. Předvedeme si hlasové syntézy Svox, Acapela a eSpeak.

text-to-speech

Začneme free variantou: eSpeak

Tato varianta, je zdarma k dostání v GooglePlay. Samozřejmě je zde dostupná čeština, ale fakt, že je zdarma, zde hovoří o kvalitě. Nejedná se tedy o kvalitní aplikaci, ale pro ty, co nemůžou za software utrácet, je to nejlepší varianta.

eSpeak, syntéza řeči

eSpeak, syntéza řeči

Android

Android

Svox, první placená varianta

Aplikace Svox obsahuje přes 40 hlasových variant a to ve více než pětadvaceti jazycích. Samozřejmě zahrnuje češtinu a to v ženském podání s názvem Iveta. Jedná se již o kvalitnější zvukovou variantu, která nás připraví o 56,- korun českých.

Svox, placená syntéza řeči

Svox, placená syntéza řeči

Android

Android

Acapela

Dle mého názoru je Acapela nejlepší hlasová syntéza, která na rozdíl od aplikace eSpeak, která přečte text „Ne!!“ jako „Ne vykřičník vykřičník“, přečte  „Ne“ s důrazem na konci. Odejme si sice z naší peněženky celou sto korunu, ale opravdu stojí za to. Zde si můžete vyzkoušet možnosti syntézy Acapela.

Acapela, nejlepší hlasová syntéza!

Acapela, nejlepší hlasová syntéza!

 

Android

Android