Meizu MX3 možná bude první smartphone s Ubuntu OS

Model Meizu MX3 byl vypuštěn v říjnu a zaznamenal poměrně velký úspěch, tento model i značka u nás nejsou sice natolik známy, ale přesto se jedná o zajímavý kousek. Samozřejmě jejich smartphony vždy běží na populárním operačním systému Android, teď se ale objevilo video na kterém je zachycen právě nejnovější model MX3 s Ubuntu OS. Před nedávnem tvůrci tohoto systému oznámili, že jejich systém bude dodáván na smartphony, čímž pohřbili vývoj jejich vlastního telefonu.

CEO Mark Shuttleworth prozradil komunikaci s potencionálním hardwarovým partnerem. Možná to bude právě Meizu. Výbava je totožná s klasickou verzí, akorát tam bude nahozený Ubuntu OS, jak jsem již zmiňoval.

Technické specifikace:

  • Android 4.2 Jelly Bean
  • Osmijádrový Exynos 5410 (4x 1,6GHz Cortex-A15 a 4x 1,2GHz Cortex-A7)
  • 16GB-128GB vnitřní paměť
  • 2GB RAM
  • 8Mpix fotoaparát

Tento systém byl již dávno představen, ale dlouho se s ním nic nedělo, teď už se to opět rozhýbalo. Navíc Meizu MX3 s tímto systémem běží stejně rychle jako s Androidem.

Zdroj: gsmarena

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě