Samsung Galaxy Note 3 Lite/ Neo: osekaná „Poznámka“ na několika fotografiích

Před nějakou dobou vyšla na povrch první informace ohledně jakési levné verze Galaxy Note 3, což je třetí generace veleúspěšného phabletu od Samsungu. Po několika informacích jsou tu fakta i fotografie, které stvrzují brzký příchod modelu Note 3 Lite / Neo, který bude slabší verzí klasického modelu.

Technické specifikace:

  • 5,55 palcový Super AMOLED displej s rozlišením 1280×720 pixelů a 265PPI (pixelů na palec)
  • 2GB RAM
  • 8Mpix zadní fotoaparát s možností natáčení videa ve Full HD
  • 2Mpix Full HD přední kamerka
  • 16GB vnitřní paměť s možností rozšíření pomocí microSD karty
  • Baterie s kapacitou 3100mAh

Procesor bude mít šest jader, tudíž se bude jednat o Hexa-Core. Stále se ale nevím, co to bude zač, poněvadž první informace naznačovala dvoujádrový silný procesor, který bude okořeněn slabším čtyřjádrovým, který bude spíše sekundární. Teď ale přidal tester screenshot, na kterém je šest jader aktivních furt, tudíž nakonec bude možná nasazen plnohodnotný šestijádrový procesor. Dokonce se má jednat o Exynos 5230 Hexa-Core SoC. Díky tomuhle získal v AnTuTu Benchmarku bodové ocenění 29382.

S-Pen stylus je zachován, dokonce je totožný s tím z Notu 3. Zadní strana je z části zachována, protože i u Lite verze je vybroušený plast, který připomíná kůži. Čočka fotoaparátu je ale menší, tudíž se takto jedině od sebe designově liší, pak ještě samozřejmě velikostně. Pak je bude odlišovat spodní slot na napájení, jelikož u této levnější verze bude použita klasická verze microUSB, tedy 2.0, kdežto u Notu 3 je použita 3.0, která je zvláštní svým atypickým tvarem. Budou dvě verze, jedna bude podporovat až po HSPA+ a ta druhá až LTE připojení.

Prý by měl tento model zazářit na letošním MWC, ale není to potvrzeno, takže nevíme, co je na tom pravdy. Sám jsem tak trochu zvědav na tento model, především na jeho cenovku, která bude hrát asi tu nejdůležitější roli.

Zdroj: sammobile

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě