Hisense představilo phablet X1, který má obrovský 6,8 palcový displej

Poslední dobou se rozmohl pro někoho nešvar s názvem phablet, což je telefon, který pomalu dosahuje tabletových rozměrů. Pro některé je tato varianta daleko zajímavější, protože s phabletem se pracuje daleko lépe, ztrácí ale kompaktnost. Průkopníkem je velmi známy Galaxy Note od Samsungu, který v poslední generaci dosahoval 5,7 palců. Další známý výrobci nasazují maximálně 6,0 palcový panel. Sony zkoušelo 6,5 palcový, ale neuspělo to. Novým přírůstkem od pro nás neznáme značky Hisense má 6,8 palcový displej, což už je masivní údaj.

Technické specifikace:

  • Procesor: Snapdragon 800 SoC
  • Full HD 6,8 palcový displej (rozlišení 1920x1080px)
  • 13Mpix fotoaparát
  • Baterie s kapacitou 3900mAh
  • Android 4.4 KitKat

Systém by měl vlastnit lehkou nadstavbu, ale prý je neškodná. X1 je připraven na HSPA+ sítě, tato společnost má v plánu i X3 model, který se bude pyšnit podporou LTE.

O nějaké předběžné ceně nepadlo ani slovo, tudíž nevíme kolik si za tohle „pádlo“ budou žádat. Koncem jara se objeví na americkém trhu. Evropský trh nejspíš není v plánu, ale vážní zájemci si to možná nějak objednají.

Upřímně sám nevím, co si o tomto modelu mám myslet, jelikož uhlopříčka tabletů začíná na 7,0 palcích, což je jen o 0,2 palce více. Soupeř pro tento model může být i ASUS Fonepad, či Galaxy Mega 6.3 či Xperia Z Ultra. Chtěl bych vidět člověka, který by tento model pohodlně jednou rukou ovládal, protože to dle mého úsudku není možné, a to ani se sebe většíma rukama.

Porovnání s iPhonem páté generace je velice zajímavé až komické, posuďte sami. (iPhone 5 má 4,0 palcová displej)

Zdroj: engadget

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě