Sony Xperia Z1 Compact – malý high-end

Konečně  se dočkali všichni, kterým lezou velké telefony krkem. Sony dnes v Las Vegas na veletrhu CES představilo svůj nový model s 4,3″ displejem. Stále je sice o něco málo větší než iPhone 5, i tak se ale řadí k menším smartphonům, konečně se to ale nepodepsalo na výbavě, která je skvělá.

Sony Xperia Z1 Compact

Displej o úhlopříčce 4,3″ nabídne HD rozlišení (1280×720) a technologii X-Reality pro věrnější zobrazení všech barev. Velkým lákadlem by ale mohl být také fotoaparát. Ten je převzat z původní Xperie Z1 a mimo 21 megapixelů nechybí také velmi užitečná hardwarová spoušť. Dalo by se říct, že i ve všech ostatních parametrech je model Compact velmi podobným původní Xperii Z1. Smartphone se opět nebojí vody ani prachu a poradí si rovněž s 4G LTE sítěmi. Uvnitř najdeme procesor Snapdragon 800 od Qualcommu a baterii o kapacitě 2,300 mAh. Ta by mohla při menších rozměrech displeje vydržet o něco déle, než u konkurence.

Jedinou neznámou prozatím zůstává cena. Té bychom se ale měli dočkat už na přelomu ledna a únoru. Od začátku února pak bude Sony Xperia Z1 Compact celosvětově uvedena na trh.

Aktualizace: Cena v ČR byla stanovena na 14 990,- Kč.

Zdroj: TZ