Alcatel OneTouch Idol X+ nabídne v tenkém těle osmijádrový procesor

Dnes firma Alcatel představila další vlajkovou loď, která nese označení OneTouch Idol X +. Tento model je pokračovatelem a tak oproti svému předchůdci nabízí lehce vylepšenou výbavu. Jinak opět nabízí stejně povedený elegantní design, škoda jen, že záda jsou opět plastová.

Opět nabídne až anorektické tělo, které má na „tloušťku“ pouhých 7,9mm. Přesto v takovém suchém těle najdeme skoro nejlepší díly na trhu. Na přední straně je 5,0 palcový Full HD IPS displej (1920×1080 pixelů). Díky tomu máme na jednom palci 441 pixelů, což je vysoké číslo, které zajištuje tu nejlepší jemnost displeje. Ten je také natlačen co nejvíc ke krajům. O fotografie se bude starat hlavní 13.1Mpix f/2.0 snímač s možností nahrávání videa ve Full HD a pak ještě přední 2Mpix kamerka, která by měla být schopna pořizovat video ve stejné kvalitě.

Mezi další a asi nezajímavější vnitřnosti patří 2GHz osmijádrový procesor od MediaTeku. O grafiku se stará akcelerátor Mali 450. Dále ještě uvnitř nalezneme baterii s kapacitou 2500mAh, 2GB paměti RAM a 16GB vnitřní paměti, která nelze rozšířit o microSD kartu, což není v této době nejlepším řešením. Dobrý hudební zážitek by měli dva spodní reproduktory, tvrdí to aspoň výrobce.

Celkově je telefon dle mého úsudku velmi zajímavý kousek, který má rozhodně co nabídnout. Bohužel to bude mít těžké, díky pár nedostatkům. O dostupnosti pro náš či pro EU trh nepadla ani jedna zmínka. Jen víme o brzké dostupnosti pro čínský trh a jejich cenovce, která činí 330USD, což je v přepočtu něco kolem 6 700,- Kč. K nám se dle mého mínění také dostane, jen ne s takovou cenovkou.

Zdroj: phonearena

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě