Acer Iconia A1-830 – levná obdoba iPadu mini

Počal rok 2014 a Acer představil hned několik zařízení, mezi které patří i model A1-830, který je na první pohled designově podobný iPadu mini. Podoba není jen po té designové stránce, ale z části i po výbavové. Výhodou pro některé může být čistý Android a nízká cenovka.

Technické specifikace:

  • 7,9 palcový IPS LCD displej s rozlišením 1024 x 768 pixelů a poměrem stran 4:3
  • Android 4.2 Jelly Bean
  • Procesor: Intel Atom Z2560 taktovaný na 1,6GHz
  • 1GB LPDDR2 paměti RAM
  • Fotoaparáty: přední 2Mpix, zadní 5Mpix
  • Vnitřní paměť s kapacitou 16GB + slot na microSD kartu

Celý přístroj je zabalen do elegantního hliníkové těla. Váží přibližně 380g a jeho tloušťka činí 8,15mm.

Přední kamerka je schopna nahrávat video až v HD kvalitě a zadní zase ve Full HD. O baterii a její kapacitě moc informací nepadlo, jen něco málo o výdrži. Při plném využití prý dokáže vydržet 7 a půl hodiny vkuse, což je údaj ke dvou věcem. V reálu to je pokaždé trochu jinak, takže nevěřme až tak papírovým údajům.

K tomuto tabletu by se mělo prodávat i nějaké to oficiální příslušenství, jako obaly se stojanem a další. Po designové stránce se hodně podobá proslulému iPadu mini od společnosti Apple.

Už jsme u konce a Vy se asi ptáte na cenu. Ta je hodně příjemná, jelikož byla stanovena na 179,99 USD, což je v přepočtu asi 3600,- Kč. Tuto cenovku ale brát vážně nemůžeme, jelikož ve Spojených státech je vždy cena trochu jinde. U nás by se mohl vyšplhat až na 5000,- Kč hranici, což už z něj tak zajímavý tablet nedělá. Je to opět způsobeno špatnou pozicí české koruny. K nám by se snad měl tento model také dostat, ale není to zatím potvrzeno. Do USA a Kanady dorazí již během prvního čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj: Acer

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě