Co očekávám od Applu pro rok 2014?

Již jsou nám známé plánované počiny různých výrobců smartphonů, tabletů atd. pro rok 2014 v podobě různých vlajkových lodí a jiných modelů. O firmě Apple však v tomto spojení příliš řečeno nebylo, proto napíšu krátký nazor, co si myslím o nadcházejících 364 dnech a novinkách během nich představených.

Apple Reports Quarterly Earnings

iPhone

Aktuálně máme k dispozici již druhým rokem iPhone se 4″ displejem. Tato změna úhlopříčky přišla po dlouhých letech ve znamení 3,5 palců. I tak některým uživatelům ve srovnání se smartphony postavených na Androidu a WP je displej stále malý, proto je možné, že iPhone 6 přijde hned v několika velikostech. Jistotou je velikost od 4″ do 4,5″, dále Apple testuje na prototypech zobrazovače s úhlopříčkou od 4,8″ do 6″.

iphone-6-concept-render

Osobně bych příliš nesázel na displej „roztažený“ až úplně do hran přístroje viz. různé rendery. Proto se odvážím hádat model s 4″, dále s 4,7″, ale podle mě se Apple nanejvýš přiblíží číslu 5 a většímu již určitě ne. Další otázkou je zakřivený displej nebo rovnou ohebný telefon! Jistě je druhá možnost lákavá, ale technologie nejsou na takové úrovni, aby se něco podobného dalo produkovat ve velkém množství, proto spíše věřím mírnému zaoblení displeje, jenž by bylo logičtější případně u většího displeje (4,7″ – 4,8″).

iPhone6_t3_wraparound-1-e1384086883536

iPad

Máme iPad mini, iPad Air, zbývá jen iPad Pro. Tomuto nápadu vcelku věřím i když si příliš nedokážu představit pohodlné ovládání téměř 13″ tabletu. Pořád vnímám tablety jako zařízení pro zábavu, které se díky absenci klávesnice nedají příliš dobře použít na klasickou práci a pokud je k tabletu použita přídavná klávesnice, tak právě klávesnice ubírá na pohodlnosti dotykovému ovládání.

12_9_ipad_ipads_dark-800x450

Také třetí iPad by mohl zapadat do již fungující designové linie započaté iPadem mini první generace s rovnými zády, zaoblenými rohy, malými rámečky kolem displeje a následovaným iPadem Air. Je otázkou užitečnost 12,9″ tabletu, ale když na o něco málo menším zařízení (12,2″) pracuje již také Samsung, tak na tom již něco zřejmě bude.

ipad_air

iPad Pro by ve spojení s klávesnicí mohl být odpovědí na požadavky zákazníků o MacBook Air s iOS, čehož se Apple štítil, ale tímto může požadavku částečně vyhovět a navrch přidat dotykový displej.

Hodinky iWatch

Hodinky se opět dostávají do módy a chytli se toho také výrobci elektroniky. Na trhu je několik kusů hodinek vyráběných světoznámými výrobci jako Sony a Samsung, své výtvory má na kontu také několik neznámých Čínských výrobců a výrobců, kteří se díky hodinkám zvyditelnili, např. Pebble.

O iWatch se hovoří již poměrně dlouhou dobu, ale ještě nebyla možnost je spatřit při oficiálním představení. Doufám, že se jich jakožto novinky s revolučními prvky dočkáme letos. Pokud se objeví, tak nebudou pojaty jako samostatné zařízení, případně náhrada telefonu, ale jako příslušenství k iPhonům, bude na nich možno zobrazovat notifikace, číst SMS a snad ještě nějaká obohacující funkce.

První „téměř“ hodinky v podání Applu byl iPod Nano 6. generace, ke kterému někteří vyráběli pásky na ruku, takže se tento iPod díky na své rozměry velkému displeji mohl používat jako hodinky na zápěstí.

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)