Sennheiser MM450-X – Bezdrát jako nadstandard (recenze)

Typ:
Sluchátka

Reviewed by:
Rating:
3
On 28.12.2013
Last modified:28.12.2013

Summary:

Sluchátka jsou svými kvalitami i trochu fádním plastovým provedením koncipována do střední třídy. Tomu ale dost dobře neodpovídá cena, která se pohybuje okolo hranice 7 tisící korun. Za podobnou cenu už najdete plně profesionální sluchátka, která z principu nejsou bezdrátová. Pokud ale toužíte po sluchátkách s čistým zvukem a jako hlavní podmínku máte bezdrátový přenos, budou Seinnehiser MM 450-X dobrou volbou, akorát si za luxus v podobě Bluetooth výrazně připlatíte.

Bezdrátová sluchátka jsou na trhu už nějaký ten pátek. Přesto však stále nejsou tak rozšířená, jako klasická drátová. Může za to především znatelně vyšší pořizovací cena a ještě do nedávna také horší kvalita zapříčiněna bezdrátovým přenosem signálu. Tyto dva aspekty bohužel nechybí ani u tohoto modelu, i když především co se přenosu kvality týče, odvádí maximální práci.

Seinnheiser MM450-X bluetooth

Hrají skvěle jen s prémiovými modely

Velkou zásluhu na výsledném dojmu ze sluchátek má netradičně smartphone. Abyste si užili opravdu skvělé kvality, musí váš smartphone disponovat kodekem aptX. Na vlastní uši mám ověřený rozdíl, který je opravdu znatelný. Při porovnání Nexusu 4 (bez aptX) a HTC One (s aptX) je rozdíl opravdu znát. Největší rozdíl panuje v porovnání čistoty zvuku a v hlasitosti.

Seinnheiser MM450-X

Před koupí tedy důrazně doporučuji, ověřit si specifikace vašeho smartphone nebo jiného zařízení, ze kterého máte v plánu hudbu poslouchat. Pokud však patříte mezi majitele zařízení kamarádící se s tímto kodekem, budete se sluchátky spokojeni.

Sennheiser MM450-X se hodí výborně pro multižánrové posluchače. Nemají totiž nijak výrazné basy a hrají autenticky. Pokud ale patříte mezi milovníky hip-hopu, budou vám nevýrazné basy vadit.

Jeden den je maximum

Sluchátka disponují adaptérem, který je schován v levé mušli. Jedná se o výměnný adaptér, který vydrží při běžném celodenním provozu zhruba jeden den. Ke sluchátkům je také dodáván propojovací kabel. Pokud budete chtít poslouchat hudbu pouze drátově, což ale moc nemá logiku, nemusíte se příliš o výdrž starat.

Ideální pro venkovní nošení

Sluchátka jsou vhodná i pro poslech v tramvaji. Disponují totiž aktivním odhlučněním okolního hluku, váš poslech by tak neměl rušit okolní rozruch. Častému přenášení nahrává i konstrukce, která je skládací a nemusíte se bát polámání. Ke sluchátkům ještě dostanete látkové pouzdro, které by mělo sluchátka ochránit i když je dáte do batohu.

Seinnheiser MM450-X obal

Trochu krkolomné párování

Sluchátkům chybí NFC čip, párování tedy probíhá o něco složitě. Celý postup tady nebudu rozebírat, je koneckonců uveden i v návodu, který je dodáván spolu se sluchátky. Jako druhou nepříjemnost bych viděl v nemožnosti připojit dvě zařízení zároveň. Pokud chcete mít ke sluchátkům připojený tablet a následně je rychle přepojit na smartphone, budete nuceni podstoupit dlouhý proces odpojování a připojování, který zabere několik desítek sekund.

Seinnheiser MM450-X noisegard

Za bezdrát si připlatíte

Sluchátka jsou svými kvalitami i trochu fádním plastovým provedením koncipována do střední třídy. Tomu ale dost dobře neodpovídá cena, která se pohybuje okolo hranice 7 tisící korun. Za podobnou cenu už najdete plně profesionální sluchátka, která z principu nejsou bezdrátová. Pokud ale toužíte po sluchátkách s čistým zvukem a jako hlavní podmínku máte bezdrátový přenos, budou Senneheiser MM 450-X dobrou volbou, akorát si za luxus v podobě Bluetooth výrazně připlatíte.

Graf ceny produktu Sennheiser MM 450 poskytuje server Heureka.cz

Další sítě

Marek Přidal

marek.pridal@netovinky.com
Další sítě