HP plánuje dva tabletofony s Androidem

Podle dostupných zpráv plánuje firma HP v blízké době představení dvou tabletů postavených na OS Android kombinovaných se smartphony. Mělo by se jednat o 6 a 7″ modely s funkcí volání (podobně jako ASUS Phonepad). Tablety budou dostupné kromě již prosperujícíh trhů také například v rozvíjející se Indii. Pro HP mohou být tyto dva tablety stěžejní pro zachování své, již nyní mizerné, pozice na trhu s tablety, kde před lety působili s Web OS a aktuálně nabízí tablety s Androidem, ale s poměrně malým zájmem zákazníků. Proto by také tyto dvě zařízení neměly stát více než 250 $, což je poměrně lákavá cena.

hp-slate-7 (1)

Pokud jde o design, tak vycházet by tyto modely měly z předchozích modelů smluvně vyráběných firmou Quanta and Pegatron a až později by HP mělo začít pracovat na výhradně vlastním tabletu. Pokud také HP chce začlenit do svých tabletů možnost klasického hovoru, tak je také dost možné, že se budou mít snahu vrátit také na trh se smartphony.

352px-HP_New_Logo_2D.svg

HP se ani celkově nedaří extrémně dobře, protože prodeje PC a notebooků neustále klesají díky přítomnosti tabletů. To je zřejmě také vede k tomuto rozhodnutí a snaze rozšířit své portfolium o další výrobky.

zdroj: phonearena.com

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)