BADLAND – Umělecké dílo (recenze)

Review of: BADLAND
Product by:
Frogmind
Version:
Android, iOS
Price:
Free-to-Play, 80 Kč

Reviewed by:
Rating:
5
On 15.12.2013
Last modified:15.12.2013

Summary:

BADLAND je skvělá oddechovka s dechberoucím zpracováním. Nic krásnějšího na mobilních zařízeních nenajdete. K zahození ale nejsou ani herní principy, které jsou snadno pochopitelné, občas ale potrápí vaše mozkové závity.

Povedená oddechovka známá především z jablečné platformy konečně i na platformu Android. Čekání se ale vyplatilo, lepší a především krásnější oddychovou hru na mobilní platformě nenajdete.

BADLAND

Skvělá podívaná

Na hře vás zaujme hned při prvním spuštění její skvělá audiovizuální stránka, která na mobilech a tabletech nemá obdoby a blíží se počítačové Botanicule. BADLAND není až tak hrou, jako spíše výtvarným dílem. Musím přiznat, že především díky skvěle zpracovanému hernímu prostředí, jsem u hry vydržel tak dlouho.

BADLAND 1

 

Jednoduchý herní princip

Princip hry pochopí i člověk s triviálním vzděláním. Musíte se zkrátka vyhnout všem nástrahám a s co nejvíce Clony dorazit až do cíle. Po teoretické stránce nic těžkého, po praktické je to ale o něčem jiném. Cestu vám budou znepříjemňovat všemožné překážky a nástrahy a občas vám dají opravdu zabrat.

Hrajte s kamarády

Hrajete raději hry s kamarády? Není problém, i to BADLAND umí. Herní princip se v multiplayeru trochu mění. Už se nesnažíte dorazit až do cíle, nýbrž es udržet na živu a ve vedení co možná nejdéle. Komu se to povede a zbaví se všech protihráčů, vyhrává. Pokud si chcete ale multiplayer opravdu užít, sáhněte raději po tabletu s větší úhlopříčkou. V případě Nexusu 4 totiž přicházel v úvahu multipalyer pouze mezi dvěma hráči a při pokusu o zapojení více hráčů, se vše podobalo spíše bitvě v reálném světě než v tom virtuálním.

BADLAND multiplayer

Vydařený jablečný port

I když se jedná o port hry, která byla původně určena především pro Apple iOS, vývojáři androidí verzi nepodcenili. Hra využívá všech možností a aspektů zelené platformy. Nabídne vám třeba achievementy propojené s Google Play Games nebo synchronizaci poloh napříč zařízeními. Třešničkou na dortu je pak spolupráce s virtuálními tlačítky, které se při hře skryjí a není tak nutné se obávat jejich nežádoucího používání.

Ve srovnání s portem Instagramu se jedná o skvěle odvedenou práci a musím vývojáři pochválit.

BADLAND achievements

A zase Free-to-Play

Ne ale ve sejné formě, v jaké jej můžeme znát například z her GT Racing 2 či jiných. Hra vám totiž nabízí nákup celé hry za přijatelných 80 Kč nebo ořezanou část hry zcela zdarma. Verze zdarma je ještě tradičně „obohacena“ o reklamy. Dále je ještě možné, si zakoupit pouze Multiplayer pack za 50 Kč nebo singleplayer pack rovněž za 50 Kč.

Pokud vás tedy hra nadchne stejně jako mě, můžete si rovnou koupit kompletní hru za necelých 80 Kč. Ještě je zde možnost, se zbavit pouze reklam, to vás vyjed na necelých 30 Kč.

BADLAND free-to-play

Hra roku?

Pro mě ano! Konečně se našla hra, která spojuje vše, co jsem na mobilní platformě hledal. Ano, uznávám, že existují i jiné hry, které mnohem více využívají aktuálního výkonu a všech jiných inovací. Ty ale příliš nehraju především z důvodu výdrž. Pokud si totiž chci zahrát například GT Racing 2 nebo Asphalt 8, po necelých dvou hodinách se můžu se smartphonem rozloučit.

To zase tak u BADLANDu neplatí a nemusím se bát hru spustit i několikrát za den. Mnohem více mi ale samozřejmě uchvátila umělecká stránka hry, která je zkrátka úžasná. Dojem nekazí ani vcelku rozumný Free-to-Play model. Hra si mě jednoduše získala a nestydím se za to.

Android

Android

iTunes