Sony MDR-10RC – především pro teenagery (recenze)

Review of: Sony MDR-10RC
Price:
3 222 Kč

Reviewed by:
Rating:
3
On 13.12.2013
Last modified:13.12.2013

Summary:

Sluchátka jsou určena především pro mladší posluchače, kteří si potrpí na výrazné basy a netradiční design. Je více než jasné, že se Sony snaží tímto modelem konkurovat značce Beats by Dr. Dre a jejich modelu Solo. Někdy je ale podobností až příliš.

Tato sluchátka jsou učena především pro mladé milovníky hudby. Zaujmou svým designem a jsou přímo předurčeny ke každodennímu nošení. Menším zklamáním může být cena a až do očí bijící podobnost s Beats By Dr.Dre Solo.

Design pro mladé

Už na první pohled je zřejmé, že se Sony snaží těmito sluchátky zacílit především na mladší generaci. Ta totiž preferuje spíše konkurenci v podobě Beats By Dr.Dre. Tímto modelem by se to ale mohlo změnit.

Po designové stránce nemám sluchátkům co vytknout. Konstrukce je také zvládnuta na výbornou. Sluchátka je rovněž možné poskládat pro lepší přenášení.

Sony MDR-10RC design

Stvořený pro cestovatele

Sluchátka jsou také velmi lehká a díky možnosti jednoduchého složení, se o ně ani nemusíte bát, když je dáte do batohu. V balení ještě navíc naleznete látkové pouzdro, ve kterém můžete sluchátka přenášet.

Pokud patříte k lidem, kteří poslouchají rádi hudbu na cestách, budou pro vás tato sluchátka zcela jistě správnou volbou. Jediným problémem při cestovaní může být slabší odtlumení okolního hluku, což je v některých situacích poměrně nepříjemné.

Sony MDR-10RC složené

Zvuku vládnou basy

Jak jsem už několikrát předeslal, sluchátka jsou určena spíše pro mladší posluchače a mají konkurovat především sluchátkům Beats By Dr.Dre Solo. Asi i proto Sony tentokrát ustoupilo od tradičního čistého a autentického zvuku a zvolilo cestu s nadměrnými basy.

Pokud patříte mezi hudební fajnšmekry, můžete tvrdě narazit. Já jsem si na toto pojetí reprodukce zvuku zvykal zhruba týden a teď už mi přijde vše normální. To ale neznamená, že mi nadmíra basů vyhovuje.

Sony MDR-10RC jack

Jedno ovládací tlačítko vládne všem?

To ani náhodou. Mnohem raději bych zde viděl zavedenou trojici tlačítek. Zde bohužel našlo své místo pouze pomyslné středové, které slouží k pozastavení skladby a také k přijetí hovoru. Sluchátka totiž můžete díky mikrofonu jednoduše použít také jako handsfree.

Sony MDR-10RC ovládací panel

Pro milovníky klasiky určitě ne

Bylo by asi hloupé, chtít po sluchátkách, které se snaží zaujmout především mladou generaci, autentický zvuk a skvělý poměr ceny a výkonu. Sluchátka jsou pěkná, skladná a poskytnou skvělý hudební zážitek, pokud tedy netoužíte po autentičnosti a nemáte plnou hudební knihovnu klasické a folkové hudby.

Každopádně jestli patříte mezi milovníky dubstepu, budou se vám sluchátka bezesporu líbit. Pokud vybíráte hlavně podle vzhledu, rovněž neuděláte chybu. Jestli ale vybírat především podle kvality reprodukce a netoužíte po nadměrných basech, zkuste se raději poohlédnout po něčem jiném.

Graf ceny produktu Sony MDR-10RC poskytuje server Heureka.cz

Další sítě

Marek Přidal

marek.pridal@netovinky.com
Další sítě