ČR jako země betatesterů Googlu?

Alespoň to naznačil viceprezident Googlu pro jižní a východní Evropu, Blízký východ a Afriku Carlo D’Asaro Biondo v rozhovoru pro týdeník Euro. Je to dáno především českou mentalitou, která je vůči novým technologiím velmi vstřícná.

Google Glass

Pro začátek bychom se v příštím roce měli dočkat oficiálního prodeje Google Chromecastu. Tedy zařízení, díky kterému můžete do klasické televize posílat ze smartphonu či tabletu multimediální obsah. Dále bychom se měli dočkat rovněž chytrých brýlí Google Glass, zde jsme se ale nedozvěděli ani přibližný termín. Spekulace hovoří o druhé polovině příštího roku. Mnohem zajímavější však bude cena, která bezesporu rozhodne, zda tento nový trend v Česku uspěje.

Chromecast 2

A čím je toto rozhodnutí dáno? Především už zmiňovanou mentalitou, dalším důležitým aspektem je ale výsostné postavení OS Android, který se nachází na 75% českých smartphonů. Vděk určitě patří i českému Seznamu, který tak trochu brání český internet před monopolním stavem. Něco podobného můžeme vidět snad jen v Rusku a Číně. Díky stále velmi konkurenceschopnému Seznamu se totiž Google stále snaží své služby vylepšovat a Seznamu tak přebrat zákazníky.

Seznam_CZ

Pro IT nadšence se tedy pravděpodobně blýská na lepší časy. Teď už nezbývá nic jiného, než jen doufat, že se tato myšlenka stane skutečností.

 

Zdroj: connect