Souboj o první modulární telefon? Nyní se zapojuje i Xiaomi

V poslední době se začíná čím dál více mluvit o modulárních smartphonech a do jejich vývoje se zapojila již také Motorola ve spojení s jedním z prvotních strůjců tohoto nápadu – společností Phonebloks.

Xiaomi-Magic-Cube-2

Nyní se zřejmě schyluje k souboji o první vyrobený modulární telefon, protože se do podobné akce pouští s projektem Magic Cube také čínský výrobce telefonů Xiaomi, jenž se v poslední době začíná ve větší míře dostávat také do ČR.

V případě modulárních telefonů se jedná o poměrně jednoduchý nápad skládání smartphonů z jednotlivých součástek, které se dají jednoduše vyměnit, reorganizovat atd.

Xiaomi-Magic-Cube-1

Celou zprávu potrzuje příspěvek CEO Xiaomi – Lei Juna na sociální síti Weibo (Čínský ekvivalent Twitteru) s několika rendery právě onoho modulárního smartphonu. Bohužel byl tento příspěvek krátce po zveřejnění odstraněn, což také může značit jeho pravdivost.

xiaomi-logo

Podle renderů lze pozorovat, že Xiaomi uvažuje s menším počtem výměnných dílů než Motorola a Phonebloks, ale stejně si budeme muset na jakýkoliv výsledek snažení těchto firem nějakou, předpokládám dlouhou, dobu počkat. Jediné, jak jim můžeme pomoci, je fandit, takže držme palce a přejme mnoho úspěchů s brzkými výsledky.

zdroj: phonearena.com

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)