HTC One – Pár postřehů po třech týdnech

HTC One se mi poprvé dostalo do rukou už o letošních Velikonocích. Bohužel jsem jej měl k dispozici pouze na pár dní, a proto jsem napsal pouze krátký článek, ve kterém jsem se pokusil shrnout základní funkce a inovace, které můžeme u letošní vlajkové lodě nalézt.

HTC One

Tentokrát jsem ale HTC One dostal k dispozici na více než dva týdny a proto se dnes pokusím zaměřit na poznatky z dlouhodobějšího používání.

Co na HTC One říká Marek Přidal

Na Sense si zvyknete

Já jsem smartphone s HTC Sense naposledy používal zhruba před rokem, nepočítám-li těch pár dní na jaře. V té době se jednalo o HTC One X+ a od té doby se tato nadstavba takřka od základů změnila. Přibyla spousta funkcí v čele s obrazovkou BlinkFeed a novinkou spojenou s fotoaparátem – HTC Zoe.

Na vše jsem si ale zvykl vcelku rychle. Těžko říct, jestli to bylo díky tomu, že mě většina lidí považuje za early-adoptera. Každopádně i lidem v mém okolí nepřipadalo prostředí zmatené, a pokud patříte jen k trochu logicky uvažujícím lidem, nemělo by Vám seznamování s novým HTC Sense dlouho trvat. Koneckonců HCT Sense má i několik bezesporných výhod.

Je libo infraport

Jedna z mých nejoblíbenějších funkcí na HTC One je právě tato. Díky infraportu můžete bez větších problémů smartphonem nahradit ovladač od vaší televizi, set-to-boxu anebo domácí Hi-Fi věže. Přímo v aplikaci Televize najdete nespočet značek domácího vybavení. Pokud disponuje alespoň trochu zbámější televizí nebo Hi-Fi věží, nebude vám nastavení trvat déle než pár minut. Pokud však svou televizi v široké nabídce nenajdete, nemusíte zoufat. Akorát vám nastavení zabere trochu více času.

Za foťák se už nemusíte stydět

Fotoaparát byl v prvních měsících po uvedení na trh katastrofický. Naštěstí jej HTC alespoň po softwarové stránce dalo trochu do pořádku.  Fotoaparát už není to nejhorší, co na smartphonu můžeme najít a dal by se srovnat s výsledky například Sony Xperie Z. Výsledné fotografie tedy patří spíše k lepšímu průměru. Trochu mi zde opět chyběla hardwarová spoušť, tu ale bohužel najdeme jenom u jediné vlajkové lodi s Androidem – Sony Xperia Z1.

HTC One - ukázkové foto

Velmi netradiční pak je funkce HTC Zoe. Jedná se vlastně o video, které je neustále pořizováno a při stisknutí spouště se ořízne na dobu jedné vteřiny před stiskem a tří vteřin op stisku. Následně pak můžete vybrat příslušný snímek, který chcete použít jako fotografii.

I po půl roce je stále o co stát

HTC One nedělá tajvanské firmě ani po více než půl roce ostudu. Možná i proto je stále jedinou vlajkovou lodí této firmy pro rok 2013. Cena už je také značně příznivější a v současnosti se pohybuje pod hranicí 12 tisíc korun. Jediným vážným konkurentem v této cenové kategorii může být LG G2. Jakožto teprve dva měsíce starý model totiž nabízí všechny dosud dostupné technologie, přitom cenou je si s HTC One velmi podobná.

Co na HTC One říká František Skuhra

Beats Audio – není to jen marketingový fígl

One patří mezi „smetánku“ modelů od HTC, které vlastní službu Beats Audio. V dnešní době už ji vlastní každý telefon produkovaný touto společností. Mnozí si myslí, že je to pouhý marketingový trik, kterým HTC láká další potencionální zákazníky. Opak je pravdou, tato služba Vám přinese vylepšení, které není vůbec k zahození. Zlepší vám jak hlasitý poslech, tak i zvuk pouštěný do sluchátek pomocí 3,5 mm jacku. Hudba celkově přidá na hlasitosti i kvalitě zvuku. Celkový dojem je pak výtečný.

HTC One Beats audio

Tím pádem musím říct, že HTC má oproti ostatním hráčům velkou výhodu. Samotný model One má pak výhodu ve dvou předních stereo reproduktorech, které poskytují hlasitou a kvalitní hudbu, což je dnes raritou. Hudbu tedy HTC vyřešilo do posledního puntíku.

Design i konstrukce na výbornou

Marně jsem pátral po tom, který high-end nabídne hliníkovou konstrukci, krom HTC One. Pokud se poohlídneme po jiném operačním systému, tak tu máme iPhone 5s a z androidího zastoupení pak pouze Ascend P6. Jinak skoro žádný, protože většina z nich letí na plastu, což nepřidá na obdivu a celkovém dojmu. Plasty navíc kolikrát vržou a umazávají se. Tím ale netvrdím, že jsou špatné.

Konstruktéři z HTC si s One opravdu pohráli a vyladili konstrukci, jak jen se dala. Designéři nasadili povedený design, který hraje největší roli při výběru telefonu. Co se týče celkového zpracování a dojmu, tak One působí až famózně.

Jde to i bez AMOLEDu

One se pyšní „pouhým“ Super LCD 3 dotykovým displejem, což v dnešní době pro některé může znamenat kdovíco. Mezi špičku v tomto odvětví patří AMOLED displeje, které mohou ještě nést přívlastek Super, což je úplná výše. Neznamená to, že ostatní stojí za nic, ba naopak. Kolikrát lidem přijdou lepší. Já osobně tvrdím, že AMOLED displeje jsou povedené, ale pro někoho mají až přepálené a nereálné barvy. V tom má právě výhodu klasické LCD, které nabízí reálnější barvy.

Použité displejové vrstvy v One byly dobře zpracovány, protože vám dostatečně nabídnout pěkný obraz. Na přímém slunci jsem neměl žádný problém, vždy jsem vše viděl. Z části můžeme děkovat i Full HD rozlišení, které zlepšuje celkový dojem i kvalitu. Tady je důkazem, že není potřeba AMOLEDu, pro výrobu kvalitního displeje. Je sice pravda, že některé LCD zase stojí za nic, ale to už je na výrobci, jak si s vrstvami pohraje. Tady si vyhráli dost, což je znatelné na první pohled.

Stále jeden z nejzajímavějších

I když se tento model na trhu nachází už nějakou dobu, stále je o co stát. Nabídne vám dostačující výbavu, která zvládá naprosto vše. Navíc je vše zabaleno do povedeného a designově zajímavého obalu. One nedisponuje nějakými funkcemi, které nemají ani reálné využití. Nabídne Vám funkce, které mají smysl i využití. Což je aspoň podle mě důležitější. Já bych ho tedy stále některým potencionálním zájemcům doporučil, protože je to dle mne opravdu povedený telefon, a to po všech směrech.

Graf ceny produktu HTC One poskytuje server Heureka.cz

Za zapůjčení děkujeme e-shopu Smarty.cz