Nokia Lumia 525 byla oficiálně představena. Moc změn ale nepřináší

Včera oficiálně Nokia představila nástupce nejúspěšnějšího Windows zařízení. Jedná se o nástupce Lumie 520, který pokračuje v označení, tudíž vlastní přívlastek Lumia 525. První generace byla hodně úspěšná, pokořila několik trhů a je nejprodávanějším zařízením s Windows. Dokonce více jak 25% z Windows Phone zařízeních patří právě tomuto modelu. Jde vidět, že ten se Nokii povedl, celkově je největším důvodem cena, která je na hodně nízké úrovni, tím pádem si jí může dovolit skoro každý.

Nokia-Lumia-525

Nová generace moc novinek nepřináší, protože co se týče takového hardwaru, tak tam nebylo skoro nic změněno, krom paměťového oddělení. Novinky se odehrávají na půdě softwarové, přibudou totiž nové aplikace. Systém by měl být vyladěn do detailu.

Technické parametry:

  • 4,0 palcový IPS-LCD displej s rozlišením 800×480 pixelů
  • 1 GHz dvoujádrový procesor Snapdragon
  • 1GB RAM
  • 8GB vnitřního prostoru
  • 5Mpix zadní fotoaparát
  • Baterie s kapacitou 1430 mAh

V Lumii poběží nové aplikace od Nokie, jako je Fotoaparát, MixRadio, aktualizované mapy a další.

Opravdu jen lehce vylepšená verze Lumie 520 se již brzy objeví na některých pultech, bohužel o Evropě zatím nepadlo ani slovo, natož o ČR. Cenovka zůstane nezměněna. Uvidíme, zda se k nám tento model dostane, samozřejmě se Vás o tom budeme snažit informovat, jakmile se to dozvíme.

Zdroj: Nokia

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě