Mobilní YouTube se připravuje na offline přehrávání

Mobilní aplikace YouTube pro platformu Android dnes dostala aktualizace, její hlavní novinka je však schována pouze v kódu a v samotné UI ji nenalezneme.

YouTube

Jde o možnost přehrávání videoklipů offline. Google se zaměřuje spíše na hudební videoklipy a jejich poslech i v režimu spánku. Mohli bychom se tak dočkat něčeho podobné, co už známe například v podobě Hudby Naplno, tedy neomezený streaming hudby bez reklam kdekoliv.

YouTube-Android

 

Je ale trochu podivné, že se služba až příliš podobá právě Hudbě Naplno. I zde budete pravděpodobně nuceni platit jistý měsíční obnos, za který dostanete přístup ke všem hudebním klipům. Ty by mělo být možné si i stáhnout a případně je poslouchat i offline. Z mého pohledu by bylo nelogické, kdyby Google provozoval dvě takřka totožné služby, její příchod se ale nedá vyloučit, ba naopak.

Android

Android

Druhou pro mě vítanější funkcí, je možnost, si na určitou dobu stáhnout do svého zařízení video a následně si jej přehrát offline. O něčem podobném se hovoří už dlouho, těžko ale odhadovat, zda se této funkce dočkáme ještě letos.

 

Zdroj: androidpolice

Další sítě

Marek Přidal

marek.pridal@netovinky.com
Další sítě