Samsung Galaxy Tab 3 8.0 – Sebevědomý konkurent (recenze)

Version:
Android 4.2.2 Jelly Bean
Price:
9 400 Kč

Reviewed by:
Rating:
3
On 22.11.2013
Last modified:22.11.2013

Summary:

Samsung se tak trochu pokusil vypálit rybník Applu a jeho iPadu mini. V Cupertinu však můžou i nadále zůstat klidní, tohle se totiž Samsungu ani zdaleka nepodařilo. Nejedná se o špatný tablet, se svou cenou ale zapadá do průměru a jedinou výhodou vůči konkurenci může být tak leda prémiový obsah.

Tento model je již třetím svého druhu, ovšem jeden z prvních, který disponuje displejem o úhlopříčce 8“. Ani po třech generacích se ale bohužel Samsungu nepodařilo eliminovat všechny chyby, které jsme vyčítali minulým verzím.

Optimalizace není jeho silnou stránkou

Už jsme si trochu začali zvykat, že i tablety s Androidem můžou být velmi dobře optimalizované. To ale neplatí pro tento model, který se i při běžném procházení systémovou nabídkou občas zasekne. Nejedná se sice o žádné dramatické záseky, kvůli kterým by bylo nutné zařízení restartovat. Každopádně zde se mohl Samsungu trochu více snažit a jeho TouchWiz lépe optimalizovat. Výkonu má totiž tablet dostatek, zde bych tedy problém neviděl.

Samsung Galaxy Tab 3 8.0

Výkonový standard

Po stránce výkonu se nejedná o nic překvapivého. Najdeme zde dvoujádrový procesor o taktu 1,5 GHz, kterému dopomáhá 1,5 GB operační paměti RAM. V porovnání s cenovou kategorií se jedná o mírně podprůměrnou výbavu, při používání vám to ale ani příliš nepřijde a na tabletu spustíte i všechny nejnovější hry.

 

 

Prémiové funkce od Samsungu

Už jsme si tak trochu zvykli, že Samsung se o svá zařízení stará i po obsahové stránce. Není tomu jinak ani u tohoto modelu. Díky tomuto tabletu získáte přístup k elektronické verzi týdenníku Reflex a denníku Blesk. Velmi užitečnou aplikací je také klient pro vstup do videoarchivu televize Prima, která je dostupná právě pouze pro zařízení Samsung.

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 2

Na infraport se nezapomnělo

Ani u tohoto zařízení nechybí infraport, který můžete použít k ovládání vaší televize nebo domácího kina. K tomu slouží i speciální aplikace Smart Remote, která vám pomůže nastavit vše potřebné. Vše je velmi intuitivní a nastavení by vám nemělo činit problém.

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 levá hrana

Tentokrát bez NFC

Absence NFC čipu mě upřímně nemile překvapila. NFC přitom najdeme už téměř u každého zařízení, které se cenou pohybuje nad hranicí sedmi tisíc. O to větší pak pro mě byl absence NFC překvapením. Každopádně jinak u tabletu nalezneme z bezdrátových periferií vše, co bychom zde hledali. Samozřejmostí je Wi-Fi a Bluetooth, menší nadstandard pak vidím v 3G modulu, který je zde rovněž zastoupen.

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 Záda

Průměrný fotoaparát

Fotoaparát se spíše řadí k průměru. Dokáže pořizovat snímky až o velikosti 5 MPx a HD Ready video. Nic netradičního pod sluncem se nekoná. Fotoaparát je dobrý tak leda pro momentky z rodinné oslavy, jinak bych na něj příliš nespoléhal. Ostatně u tabletů je fotoaparát obecně až na druhé koleji.

Vydrží

Po stránce výdrž je na tom tablet vcelku dobře. Zde naopak musím Samsung pochválit. Už nějakou dobu se totiž v tomto ohledu drží mezi špičkou. Tento tablet vám při rozumném používání vydrží průměrné dva dny. V náročném provozu pak zhruba den a půl. Pokud však budete tablet používat rozumně, můžete se klidně dostat až k hranici tří dnů. To je opravdu velmi slušná hodnota.

 

Sebevědomí mu nechybí

Samsung plánoval tímto modelem přímo konkurovat iPadu mini, to se mu ale z mého pohledu příliš nedaří. iPad mini je zkrátka o třídu výš. Cenou si jsou přitom velmi podobní a z mého pohledu má jablečný tablet v zásadních ohledech stále navrch. Především v optimalizaci se má ještě Samsung co učit.
Graf ceny produktu Samsung Galaxy Tab SM-T3100ZWAXEZ poskytuje server Heureka.cz

Další sítě

Marek Přidal

marek.pridal@netovinky.com
Další sítě