Majitelé Nexusu 4 se dočkali, Google začal uvolňovat Android 4.4

Google dnes konečně začal uvolňovat aktualizaci pro Nexus 4 obsahující nejnovější Android 4.4. V binárním souboru sice byla aktualizace dostupná už pár dní na serverech Googlu, bylo ale nutné ji instalovat ručně.

Nexus 5 vs Nexus 4 Android

To se většině uživatelům včetně mě nechce a raději tedy čekáme na oficiální uvedení metodou Over-the-Air. Právě k tomu dnes dochází. Je zde ale i jedna malá kuriozita. Google totiž začal uvolňovat novější sestavení, než které bylo až do včerejška k dispozici na serverech pro vývojáře. Ti, kteří nainstalovali starší build, dostali přímo do mobilu aktualizace právě skrze už zmíněnou OTA metodu. Všichni ostatní majitelé, kteří mají ještě ve svých zařízeních nainstalovaný Android 4.3 Jelly Bean tak dostávají už tento novější build a neměli by být po nainstalování aktualizace být vyzváni pro instalaci další.

Android KitKat

Aktualizace je distribuována postupně a ke všem majitelům by se měla dostat během dvou týdnů. Velikost instalačního balíčku činí 238 MB pro majitele Androidu 4.3. Pokud jste již dříve instalovali aktualizace pomocí binárního souboru, budete vyzváni k instalace pouze několikamegabajtového souboru. Součástí aktualizace není nový Google Experience Launcher a pokud po něm toužíte, jste nuceni si jej doinstalovat skrze APK balíček.

 

Zdroj: androidcentral

Další sítě

Marek Přidal

marek.pridal@netovinky.com
Další sítě