Sony MDR-1R – Pro hudební smetánku

Review of: Sony MDR-1R
Price:
4 790 Kč

Reviewed by:
Rating:
3
On 17.11.2013
Last modified:17.11.2013

Summary:

Sluchátka jsou bez okolků určena především pro odbornou hudební veřejnosti nebo přímo pro profesionální hudební producenty. Běžnému smrtelníkovi postačí sluchátka o třídu níže, a to jak kvalitou, tak především cenou.

Do redakce nám dorazila prémiová sluchátka Sony MDR-1R. Ta patří k nejvýše cenově situovaným sluchátkům, která můžeme na našem trhu nalézt. Nutno ale říct, že také patří k těm nejlepší.

Sony MDR-1R 1

Design

Design sluchátek je velmi podobný jiným prémiovým sluchátkům, která má Sony ve své nabídce. Téměř je nelze rozeznat od modelu Sony MDR-1RNC, která ještě navíc nabízí aktivní potlačení hluku. To ale ne zrovna vždy funguje tak, jak výrobce deklaruje, takže bych tuto funkci nepovažoval jako klíčový nedostatek. De facto ve všech ostatních aspektech se jedná o totožná sluchátka.

Sony MDR-1R obal

Především pro Apple

Sluchátka jsou obohacena o ovládací panel v horní části panelu. Ten obsahuje trojici tlačítek, přičemž střední slouží k pozastavení aktuálně poslouchané skladby a postranní dvě vám zase pro změnu umožní přeskakovat mezi skladbami v playlistu. Druhá zmiňovaná funkce ale funguje pouze na zařízeních od Applu. Pokud tedy používáte třeba Android, budete si muset vystačit pouze s jedním středovým tlačítkem, což je určitě škoda. Menším paradoxem pak je i zjištění, že ona dvě tlačítka nefungují ani na smartphonech ze stejné stáje, tedy u nás to byla Sony Xperia Z1.

Sony MDR-1R ovládací panel

Určeno profesionálům

Sluchátka jsou bez okolků určena především pro odbornou hudební veřejnosti nebo přímo pro profesionální hudební producenty. Běžnému smrtelníkovi postačí sluchátka o třídu níže, a to jak kvalitou, tak především cenou. Tento model vás totiž vyjde na necelých 5 tisíc korun (4 790 Kč). Což je alespoň z mého pohledu opravdu vysoká částka. Hudbu sice poslouchám prakticky kdykoliv, když je mi to povoleno. I tak bych ale o investici do takovýchto sluchátek neuvažoval a raději se spokojil s levnějšími a o něco méně kvalitními alternativami. Pokud ale patříte mezi hudební fajnšmekry, budete s nimi určitě spokojeni, ostatně si za hudební zážitek nechává Sony slušně připlatit.

Další sítě

Marek Přidal

marek.pridal@netovinky.com
Další sítě