LG chtělo Nexus 5 pojmenovat Nexus G

Google si zařízení s názvem Nexus pokaždé nechává vyrobit u nějaké externí společnosti. Telefony pro ně v minulosti vyráběli HTC, Samsung a poslední je LG. LG má na svědomí již v pořadí druhý model s názvem Nexus 5 (předchůdce byl Nexus 4). A právě Nexus 5 se podle plánů LG měl jmenovat Nexus G v návaznosti na jejich vlastní modely Optimus G, G Pro, G2, G Flex a G Pad.

Nexus5

Googlu se očividně nechtělo narušovat svou modelovou řadu tvořenou v té době Nexusem 10, Nexusem 7 a Nexus 4 a tak nakonec přecejen zaloboval za svůj vlastní název s číslicí na konci.

Jen pro připomenutí již několikrát v historii byl smartphone od Googlu pojmenován podle výrobní řady výrobce. Prvním byl Nexus One (HTC), následoval Nexus S a Galaxy Nexus (Samsung) a až po nich přišel Nexus 4 (LG) s číselným označením.

zdroj: phonearena.com

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)