,,Zbavte se Tegry!“ radí analytici NVidie

NVidia již několik let vyrábí mobilní čipsety s jednotným názvem Tegra. Ta především díky exkluzivně upravených her, byla vcelku žádaným komponentem. To se ale zhruba před rokem razantně změnilo.

NVidia CES 2013

Tato radikální změna byla zapříčeněna především představením nového čipsetu od Qualcommu s názvem Snapdragon 600. Tegře nepomohl ani boom čínských nízkonákladových výrobců včele s MediaTekem. Pomyslným hřebíkem do rakve může být paradoxně nová verze Tegry s pořadovým číslem 4.

nVidia Shield

Ta byla oficiálně představena již na začátku tohoto roku. Zatím ji ale můžeme najít pouze v jednom zařízení a to je ještě přímo z dílen NVidie – NVidia Shield. V žádném jiném mobilním zařízení tento nový čipset ze zatím nespecifikovaných důvodů nenalezneme a přednost před Tegrou 4 dostal zejména nový Qualcomm Snapdragon 800, který je obsažen mimo jiné také v novém Nexusu 5.

Nexus5

Je tedy celkem logické, že analytici přímo z NVidie radí vedení, aby se této prodělečné divize co nejrychleji zbavilo. Ze zatím předložených statistik by se nikdo ani příliš nedivil, kdyby tak vedení i učinilo a pro mne by bylo jiné řešení nastalé situace při nejmenším velmi překvapivé a sebevědomé.

 

Zdroj: androidbeat