Mikoláš Tuček – Hry mě stále baví (rozhovor)

Mikoláš Tuček je český herní recenzent a novinář, který se ve světě herní žurnalistiky pohybuje téměř čtrnáct let. I přesto ale zůstává věrný jednomu hernímu časopisu – Score – , kterému ještě do nedávna velel. Pozici šéfredaktora však uvolnil Janu Vrobelovi a v současnosti ve Score působí pouze v podobě čestného hosta, který se stará o nákup plných her na DVD. Mimo to také uvádí jediný český televizní pořad o hrách – Re-play.

Mikoláš Tuček3

Ke hrám se dle svých slov dostal přirozenou cestou, kdy jeho první hrou byla fotbalová simulace Sensible World of Soccer. To i díky tomu, že je sám velkým fotbalovým fanouškem. Fotbalových her se drží dodneška a samozřejmě mu neunikl ani nový ročník fotbalové hry z dílen EA s názvem FIFA 14. Tu mimo jiné hraje také na iPadu.

Na otázku, ke které hře se vrací nejčastěji, následovala rychlá a jednoduchá odpověď. Hra Heroes Might and Magic III patří k jeho nejoblíbenějším a pokud najde čas, rád se k ní vrací.

I přes 14 let, kterých se hrám aktivně věnuje, jej stále baví a změnu profese rozhodně neplánuje. Pokud by si přeci jen musel vybrat nějakou jinou profesi, s humorem narážel na svou lásku k fotbalu a baseballu, ale jako profesionální hráč se už prý neuchytí

Mikoláš Tuček Jakub Kohák

Mikoláš Tuček je velký fotbalový fanda a stejně jako Jakub Kohák, se i on fotbalu aktivně věnuje.

Mikoláš je velký sportovní fanda a nebrání se žádnému sportu. Vyzkoušel jich řadu, přičemž z časových důvodů nakonec zůstal pouze u fotbalu a běhání. Velmi rád si ale také zahraje například stolní tenis nebo basketbal.

Co se týče sociálních sítí, tak si Mikoláš stále vystačí s Facebookem a do budoucna ani neplánuje vstup na jiné. Twitter odmítá s argumentem, že zformovat myšlenky do 140 znaků, je u něj zcela nemožné. Google+ jej pro změnu nedokázal dostatečně nadchnout a i nadále tedy zůstane pouze u Facebooku.

Mikoláš Tuček Fan Day

Mikoláš také často moderuje různé herní akce. Nedávno v souvislosti s Re-Playem moderoval spolu s Alžbětou Trojanovou komunitní akci Fan Day 3.0.

Kdyby měl vybírat mezi konzolí a počítačem, tak byl vždy spíše PC hráč. Ke konzolím si ale časem našel cestu a v současnosti hraje i na nich, konkrétně na PlayStation 3.

Mnohem více ale Mikoláš hraje hry na smartphonech a tabletech a jak sám říká, má jich mraky. Za největší investici do mobilní hry považuje XCOM: Enemy Unknown, ovšem nelituje jí. Na svém iTunes účtu má samozřejmě i spoustu jiných zakoupených her, jen stěží na ně ale nachází volný čas.

I přes těžké časy, které tištěná média zažívají, si stále myslí, že časopisy mají i nadále svou budoucnost. Demonstruje to i na zahraničním časopisu 4-4-2, který má předplacený, byť se jedná o zahraniční magazín.

Mikoláš díky pořadu Re-Play lítá po celém světě. Nejživější zážitek má však z Moskvy, kam se dostal díky představování hry Red Alert, které se konalo v protiatomovém bunkru. To vše ještě bylo druhý den doprovázeno vojenskou přehlídkou. Mikoláš tuto zkušenost považuje za zážitek na celý život.

Mikoláš Tuček E3

Mikoláš jakožto zástupce Re-Play letos už potřetí navštívil kalifornskou herní výstavu Electronic Entertainment Expo (E3).

Na závěr Tukan, jak mu také v herní branži přezdívají, zmínil, že nám plánuje trochu „lézt do zelí“. Stal se totiž členem týmu, který ve spolupráci s T-Mobilem začal vydávat časopis o mobilních hrách a aplikacích. Časopis je zdarma a je k dispozici na stáncích T-Mobilu.

 

Zdroje fotografií: Facebook

Další sítě

Marek Přidal

marek.pridal@netovinky.com
Další sítě