LG G Flex oficiálně představeno

LG se vydává podobnou cestou jako konkurenční Samsung, protože také představilo smartphone se zakřiveným displejem. Oproti Samsungu ovšem LG zvolilo zakřivení ne podle podélné osy, ale podle příčné osy, které by mělo lépe kopírovat tvář a tím také zlepšit hlasitost hovorů pro obě strany přibližně o 3 dB.

lg_g_flex_4

G Flex je nejnovějším modelem v řadě G, kde se již nachází model G2. Podle generálního ředitele LG je G Flex názorným příkladem, jak by měly být smartphony zakřiveny.

Jak už jsem zmínil, G Flex díky zakřivení přibližuje mikrofon k ústům a reproduktor k uchu, proto by měly být hovory pohodlnější. Zakřivení je navrženo podle průměrné lidské tváře. Zároveň by se měl smartphone i přes svou velikost (6″ displej) díky onomu tvaru lépe vejít do zadní kapsy kalhot.

lg_g_flex_2

Zakřivení displeje je přirovnáváno k IMAX kinům, kde obraz částečně obklopuje diváka při orientaci telefonu na šířku.

LG G Flex je po vzoru modelu G2 vybaveno dle mého názoru revolučními tlačítky na zádech (ovládání hlasitosti, zapínací tlačítko) přičemž zapínací tlačítko dostalo kromě bílého nasvícení z modelu G2 také barevné efekty pro zmeškaná volání atd. Šesti palcový displej  technologie OLED, jenž je vyroben z plastu, jedná se tedy o P-OLED displej je vybaven dnes již an tuto úhlopříčku podprůměrným HD rozlišením (1280 x 720 px). Jak je vám již jasné, tak zakřivené je v telefonu úplně vše, samozřejmostí je také baterie, ta byla vyvinuta jako naprostá novinka a její kapacita činí 3500 mAh.

lg_g_flex_3

Záda telefonu jsou pokryta materiálem, který je schopen se sám „léčit“ z každodenních odřenin a škrábanců, telefon tedy bude pořád vypadat jako nový.

LG G Flex bude dostupné pro Jihokorejce od listopadu, na dalších trzích se objeví později, ale zatím není známo, kdy se tak stane. Zveřejněna nebyla ani cena. Já očekávám cenovku někde okolo 16 000 Kč.

lg_g_flex_1

Specifikace:

  • Čtyřjádrový procesor QualComm Snapdragon S800 s taktem 2,26 GHz
  • Grafický procesor Adreno 330, 450 MHz
  • 6″ POLED displej s rozlišením 1280 x 720 bodů
  • 2 GB RAM, 32 GB ROM
  • 13 MPx hlavní fotoaparát s přisvětlovací LED diodou, 2,1 přední kamerka
  • 3 500 mAh nevyjímatelná baterie
  • Android 4.2.2
  • 177 g,
  • Wifi 802.11 ac, LTE-A, Bluetooth 4.0, USB 3.0

zdroj: lgnewsroom.com

 

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)