Nokia představila tři nové zástupce rodiny Asha

Nokia dnes na svém každoročním veletrhu Nokia World představila tři nové zástupce své levné třídy Asha. Jedná se o modely Asha 500, 502 a 503 a opět se budou snažit zaujmout především cenou.

Nokia Asha 500

Nejníže postavený model nabídne 2,8″ TFT displej s QVGA rozlišením a 2 MPx čočku pro fotografování a natáčení VGA videa. Zařízení bude dostupné také v dual-SIM variantě na trzích v Africe, Asii, Evropě, Latinské Americe a také na Středním Východě. Cena by se měla pohybovat na hranici 70 amerických dolarů, což po přepočtu činí necelých 1 500 Kč. K této ceně je ale ještě nutné připočítat místní daň.

Nokia Asha 500

Nokia Asha 502

Druhý model je již o něco lépe vybavený. I tak se ale stále jedná o nejnižší třídu. Nabídne 3″ TFT displej  a 5 MPx fotoaparát doplněný LED bleskem. Telefon bude rovněž dostupný v dual-SIM variantě a doporučená cena je nasazena na 89 amerických dolarů bez daně a dotací. Zařízení bude k dispozici na stejných trzích, jako model Asha 500.

Nokia Asha 502

Nokia Asha 503

Jedná se o nejvýše postavený model z celé nové rodiny Asha. Na rozdíl od modelu Asha 502 nabídne navíc podporu 3,5G síti a displej chráněný ochranným sklem Gorilla Glass. Veškeré ostatní parametry však zůstaly stejné s předchozím modelem Asha 502.

Nokia Asha 503