Windows 8.1 bude dostupný již dnes. Přinese zpět tlačítko Start

V průběhu dnešního dne bude dostupná aktualizace systému Windows 8. Všichni vlastníci tohoto systému dostanou aktualizaci na Windows 8.1 zdarma. Pokud tento systém nemáte a chtěli byste mít 8.1, tak buď si ještě rychle koupíte W8, nebo si rovnou objednáte W8.1, které budou stát úplně stejně. Jestli využijete druhé možnosti, tak nejnovější verzi obdržíte až zítra.

Windows-8-Metro-logo

Jak mohu aktualizovat na Windows 8.1?

Jelikož to má Microsoft dobře zajištěno, tak díky služby Windows Update se Vám tato aktualizace provede sama. Jestli máte nastaveno, ať vás nejdřív na to počítač upozorní, tak se tak taky stane.

Změny

Pří přihlašování do systému Windows 8.1, budete mít možnost najet ihned do fotoaparátu. Tato služba je určena především pro tablety.

Tlačítko Start se zde sice opět objeví, ale stejně nenabídne nijak převratnou funkci. Pouze vás nahodí do Metra, to se do teď dalo také, díky tlačítku Windows na klávesnici, nebo přejetím myši do levého dolního rohu. Tím pádem je to jen takový návrat nenávrat.

Nové aplikace

Nově si budeme moct měnit velikost dlaždic, díky novým velikostem. Do teď šli pouze dvě velikosti, a to čtverec a obdélník. Navíc by měli být velká a malinká.

Objeví se navíc čtyři aplikace, které jsou opět předurčeny spíše tabletům. Jedná se o Fotoaparát, Filmové centrum, Fotografie a nové Malování. Předinstalována by měla být ještě komunikační služba Skype, která je hodně rozšířená. Dále SkyDrive, tedy virtuální úložiště, které bude zabudováno tak, že v nabídce všech aplikací, bude možnost uložení do tohoto cloudu.

Microsoft vytvořil ještě třeba lepší kalkulačku, čtecí program a spoustu dalších, ty už si můžete stáhnout přes obchod.

Samozřejmě novinek je daleko víc, ale my jsme vypsali jen pár důležitých. Pokud tedy vlastníte nějaké zařízení s operačním systémem Windows 8, tak se dneska už dočkáte updatu na W8.1. Možnost aktualizace nastane v odpoledních hodinách až večerních, co se týče Česka republiky.

Zdroj: wpcentral

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě