Sharp Aquos Xx a Xx mini

Sharp si pro nás připravuje dvě novinky na poli smartphonů.

aquos_xx

Jak už název napovídá, smartphony budou dvou velikostí – větší Xx a menší Xx mini. Přičemž model Xx bude novou vlajkovou lodí společnosti. Jedinou špatnou zprávou je, že se prodej omezí zřejmě pouze na rodnou zemi Sharpu, tedy Japonsko.

aquos_xx4

Při pohledu na hardware Xx zaplesá nejedno srdce Geeka. No uznejte sami: 2 GB RAM, 5,5″ Full HD S-CG TFT displej, procesor Snapdragon 800, slot na paměťové karty a 2600 mAh nevyjímatelná baterie. Design bude trochu nevýrazný a zároveň bude telefon poměrně tlustý také proto, protože bude vybaven 16,3 MPx CMOS fotoaparátem, který přecejen nějaké místo zabere. Oproti nadprůměrnému 16,3 MPx hlavnímu fotoaparátu je na přední straně už méně lákající videokamerka s rozlišením 1,2 MPx.

aquos_xx5

Menší bratříček Xx mini je vlastně zmenšeninou modelu Xx. Ale není to zmenšenina jak to známe u jiných výrobců, protože Xx mini má stejný procesor a paměť RAM jako Xx. Menší je displej – 4,5″ technologie IGZO s rozlišením 1920 x 1080 bodů. Baterie také doznala změn – 2120 mAh. Fotoaparát dostane 13,1 MPx, přední bude také stejný.

aquos_xx2

Ceny nebyly ani v jednom případě oznámeny, pouze se ví, že se Xx objeví v prosinci a Xx mini v únoru.

aquos_xx3

zdroj: phonearena.com

Martin Filák
Další sítě

Martin Filák

Polopasivní fanoušek především "Cupertinských Jablíček", který se však snaží na všechno dívat z více pohledů, tudíž se neřadí mezi "iOvce" a bere vše reálně. Nezatracuje žádnou platformu, jen má k některým blíže.
Martin Filák
Další sítě

Latest posts by Martin Filák (see all)