BlackBerry Messenger o víkendu zamíří na Android a iOS

Instant messenger kanadské firmy BlackBerry zamíří tento víkend i na dvě konkurenční platformy. Konkrétně se bude jednat o platformy Android a iOS, přičemž androidisté se dočkají již v sobotu a jablíčkáři si budou muset o jeden den počkat.

BlackBerry-Messenger

Těžko ale říct, zda bude tento klient vůbec slavit úspěch. V době, kdy většina uživatelů používá Facebook Messenger nebo Google Hangouts, je vstup dalšího hráče téměř zbytečný. BlackBerry Messenger sice nabízí spoustu pokročilých funkcí, všechny ale již najdeme například u Skypu (videohovory v HD kvalitě aj.), těžko tedy říct, co bude tím pravým lákadlem pro přechod na tento IM.

BlackBerry Z30

Jediný pádný důvod, který mě napadá, je zabezpečení. Na tomto důležitém prvku totiž stojí veškerý marketing BlackBerry a Messenger  v tomto není výjimkou. I tak ale BlackBerry Messengeru příliš šancí nedávám a nedovedu si představit, že běžní uživatelé začnou hromadně opouštět své současné klienty a přejdou právě ke kanadskému řešení. Jediný potenciální úspěch firmy tak vidím v korporátní sféře, ta ale rozhodně nedokáže vyprodukovat tak obrovská čísla, aby překonala dva již zmíněné klienty.

 

Zdroj: blackberry