Lucie Šteflová – já a IT (rozhovor)

Lucie Šteflová je osmnáctiletá česká herečka, která se v herecké branži pohybuje prakticky od malička, když dala charakter své první roli v seriálu Místo nahoře. Poté se Lucka uchýlila spíše k pohádkám a její další seriálová role přišla až ve 14 letech, kdy se znovu objevila v sedmidílné sérii, která byla ale tentokrát určena především pro dospívající skupinu diváků a nesla název 4teens. V současné době můžete Lucku vidět v chystaném čtvrtém pokračování komedie Kameňák, který si odbude svou premiéru 10. října, mnohem více se ale sama Lucka těší na film Jiřího Vejdělka Něžné vlny, který čeká na premiéru až na začátku příštího roku.

Ve snímku Vendeta si Lucka zahrála jedinou ženskou roli, kterou film nabízel.

Ve snímku Vendeta si Lucka zahrála jedinou ženskou roli, kterou film nabízel.

Musím přiznat, že jsem při cestě k rozhovoru trpěl menší trémou. Přeci jen to byl jeden z mých prvních rozhovorů a zároveň se jednalo o první rozhovor s člověkem, který není nijak zvlášť spojen s IT. Už při prvním podání ruky ze mě ale veškerá nervozita opadla a byl jsem si jistý, že tenhle rozhovor dopadne dobře. A to se naštěstí stalo.

Lucie Šteflová

Na první otázku, která se týkala Lucčiných hereckých vzorů, jsem dostal rozpačitou odpověď. Lucka totiž prý vyloženě nemá žádný herecký vzor a až po důkladném přemýšlení dospěla k jménům Simona Stašová a Zuzana Bydžovská, přičemž dodala, že spíše vzhlíží k hereckým velikánům doby minulé, tedy k panu Menšíkovi a panu Kopeckému. Ze své generace nenašla nikoho a oba dva jsme nakonec dospěli k názoru, že současná mladá herecká scéna zatím nemá příliš zvučných jmen.

Před rokem si Lucka zahrála i v úspěšném seriálu Vyprávěj, jehož poslední díly jste mohli vidět na konci června.

Před rokem si Lucka zahrála i v úspěšném seriálu Vyprávěj, jehož poslední díly jste mohli vidět na konci června.

Druhou otázkou jsem cílil na Lucčin filmový vkus. Ta opět hledala dlouho tu pravou odpověď a nakonec se přiznala, že nejvíce preferuje trezorové filmy a do klasických kin mimo své povinné premiéry, téměř nechodí.

Seriálovým návratem by se dal nazvat seriál 4teens, na který mladá herečka vzpomíná velmi kladně. Především díky skvělé herecké partě, přitom však díky té seriál nakonec skončil u první série. Hlavním problémem seriálu byl údajně čas a také fakt, že herci byli poskládáni doslova z celé republiky a s tím bylo spojené také složité dojíždění na jednotlivé natáčecí dny.

Seriálovým návratem byl pro mladou herečku ostravský seriál ze středoškolského prostředí 4teens, ve kterém si zahrála jednu z hlavních rolí.

Seriálovým návratem byl pro mladou herečku ostravský seriál ze středoškolského prostředí 4teens, ve kterém si zahrála jednu z hlavních rolí.

Lucka je také v posledních měsících známá díky modelingu. Sama se ale za modelku nepovažuje a spíše ji baví hraní, konkrétně ve filmech.

Na otázku, jakou platformu Lucka Šteflová používá a proč, jsem znal odpověď ještě dříve, než jsem onu otázku dopověděl. Už od příchodu totiž Lucka položila na stůl svůj iPhone 5. K tomu přešla z Androidu, vyloženou averzí k zelenému robotovi ale netrpí. Přiznává totiž, že její předešlý smartphone nepatřil zrovna k nejlepším a i díky tomu raději přešla k iPhonu, na který měla dobré reference od známých. Smartphone ale používá spíše běžně a vystačí si s několika desítkami aplikací (navigace, Facebook, aj.). Lucka mě ale zaskočila reakcí na již neexistující platformu Windows Mobile a dokonce se smartphonem právě s touto platformou začínala. Alespoň něco z mého oboru máme společného, říkal jsem si v duchu.

Lucka je však se svým iPhonem spokojena a nemá v plánu upgradovat na nově představený iPhone 5S nebo iPhone 5C. Jablečný přístroj také doporučovala svým blízkým, ti ale raději sáhli po vlajkové lodi od Samsungu a jsou s ním údajně spokojeni a nemají si nač stěžovat.

Největší minus u iPhonu vidí vyloženě u výdrže. Díky tomu, že je téměř celý den mimo zásuvku, byla dokonce nucena, si dokoupit externí battery kit. Musím přiznat, že mě tímto mírně překvapila a trochu tímto kusem příslušenství v mých ajťáckých očích stoupla.

Co se týče sociálních sítí, tak Lucka používá jen Facebook a ostatní sítě ji zatím nelákají a i tu jednu by si nejraději úplně zrušila. Nechce ale přijít o kontakty na známé, které má pouze díky Facebooku. S nádechem sarkasmu pak dodává, že její maminka používá Facebook častěji a radši, než ona sama.

Lucie Šteflová 2

Lucka se do Prahy přestěhovala teprve nedávno a původně pochází ze Severních Čech. Prahu si ale zamilovala.

Sama by se ovšem označila za běžného uživatele, který mobil používá spíše pro standardní věci. I přes fakt, že smartphone používá mnohem více, než třeba počítač a po tabletu prakticky netouží. Špatnou zkušenost má však se čtečkami knih a mnohem raději sáhne po klasické knize. Dokáže si k ní lépe vypěstovat osobní vztah, než k pouhé elektronické čtečce, kterou koupila své mamince.

A zajímavost na závěr. Lucka by se ráda jako dobrovolnice podívala do Afriky a už teď se učí Svahilsky. Mimo tento jazyk afrických národů se ještě sama učí francouzsky a anglicky a rovněž neskrývá svůj velmi kladný vztah k humanitním oborům.

Další sítě

Marek Přidal

marek.pridal@netovinky.com
Další sítě