Nokia 515 a Lumia 625 budou u nás dostupné během druhé poloviny září

Nokia dnes oznámila, jak to bude s dostupností dvou modelů na našem trhu. Jedná se o telefon klasické konstrukce z hliníku, ten nese název Nokia 515 pak ještě model řady Lumia s číselným označením 625. Oba dva modely se objeví na našem trhu již ve druhé polovině září, což je opravdu za chvíli.

Nokia Lumia 625

Nokia Lumia 625 je cenově dostupný 4G chytrý telefon, který pomůže lidem vidět víc z toho, co milují. Lumia 625 přináší vysokorychlostní zábavu na velkém 4,7“ super citlivém LCD displeji a s podporou pro 4G. Nokia Lumia 625 staví na oceňovaném designu Nokia Lumia. Na trh přichází v pěti zářivých barvách a s výměnnými kryty, které přidávají k již tak rozsáhlým možnostem Windows Phone 8 další možnost personalizace.

600-1-nokia_lumia_625_range

Nokia Lumia 625 přináší také řadu inovací, které je možné nalézt u nedávno představené vlajkové lodi Nokia Lumia 1020. Ty zahrnují integrované fotografické aplikace jako například Nokia Smart Camera, která nabízí šikovné funkce: odstraňování nežádoucích objektů z fotografií, či Nokia Cinemagraph, která proměňuje fotografie v živoucí vzpomínky doplněné pohybem.

Nokia Lumia 625 je poháněna nejnovější verzí operačního systému Windows Phone 8, včetně aktualizace Nokia Lumia Amber, a přináší tak do světa chytrých telefonů bohatší a snazší ovládání za konkurenceschopnou cenu. Živé dlaždice přímo na domovské obrazovce a dlaždice Lidé usnadňují udržování kontaktů s přáteli a rodinou. Windows Phone 8 také zahrnuje propojení s Xbox Live, Microsoft Office a 7 GB online SkyDrive úložiště, které uživatelům usnadňují jejich každodenní život

S přístupem k více než 165 000 aplikacím, včetně Vimeo, Temple Run a WhatsApp, nabízí Nokia Lumia 625 rychlejší mobilní zábavu i bezpečnější surfování po internetu s využitím Internet Explorer 10, který je ideální na prohlížení videí, her a dalšího obsahu. Nokia Lumia 625 podporuje SD karty a paměť je možno rozšířit až o 64 GB.

Nokia se také spojila s Coloud™ a vytvořila sluchátka BOOM™, která kombinují mimořádnou kvalitu zvuku s výborným poměrem cena/výkon, a přinášejí integrovaný mikrofon, tlačítka pro příjem hovorů i ovládání hudebního přehrávače.

Se svým velkým displejem a super rychlou konektivitou nabízí Nokia Lumia 625 jedny z nejlepších mapových a lokalizačních aplikací od HERE. Ty poskytují bezplatné mapy, hlasovou navigaci i navigaci s využitím MHD.

Nokia Lumia 625 bude dostupná v široké škále barev, včetně oranžové, žluté, zářivě zelené, bílé a černé, které budou doplněny o řadu výměnných krytů umožňujících dodatečnou personalizaci.

Nokia 515

Nokia 515, prémiový mobilní telefon vytvořený pro ty, kteří si potrpí na styl. Telefon zabalený  v lehkém hliníku v sobě kombinuje moderní design, vysoce kvalitní materiály a špičkový výkon. Nokia 515 bude dostupná jak  ve variantě s podporou pro  jednu SIM kartu tak i ve variantě podporující dvě SIM karty využívající technologii  Easy Swap Dual SIM.

nokia_515

Nokia 515 jasně odráží zaměření společnosti Nokia na design, jednoduchost, čistotu a kvalitu zpracování. Displej je vyroben ze skla Gorilla® Glass 2 odolného proti poškrábání, které je hladce zaobleno a usazeno do těla telefonu.  Součástí telefonu je také vysoce leštěná čočka fotoaparátu. Nokia 515 bude dostupná v černé nebo bílé barvě a její elegantní profil a hliníkové tělo se přesně hodí pro zastánce designového minimalismu. S tloušťkou pouhých 11 mm se Nokia 515 perfektně schová i do té nejmenší kapsy či kabelky.

„Při návrhu modelu Nokia 515 jsme se vydali cestou vytvoření telefonu s krásný designem, na který by byli lidé pyšní, že ho mohou vlastnit,“ řekl Peter Griffith, ředitel pro průmyslový design mobilních telefonů Nokia. „A věříme, že jsme toho dosáhli. Nokia 515 je navržena pro lidi, kteří preferují klasický design dotažený do dokonalosti a nabízí takovou funkcionalitu, kterou potřebují pro každodenní práci. Vytvořili jsme něco, co nabízí ohromující výkon bez kompromisů.“

Dostupnost

Samozřejmě známe i cenovky, které hrají většinou největší roli. Orientační cena modelu Lumia 625 je 6990,- Kč a orientační cena modelu 515 je 3790,- Kč včetně DPH. V tuto chvíli potvrzená dostupnost u operátorů: Model Nokia Lumia 625 bude dostupný u operátorů Telefónica Czech Republic a Vodafone Czech Republic. Nokia 515 bude dostupná u operátora Telefónica Czech Republic. Cenovky podle mě nejsou přehnané, ale když si vezmu model Lumia 625, tak v jeho cenové kategorii se dá koupit i Lumie 920 s neoficiální distribucí, nebo Lumia 820 s ČR distribucí, tudíž už se nestane tento model takovým lákadlem. Je ale jasné, že jeho cena poletí opět rapidně dolů, tak jak je to u všech smartphonů s operačním systémem Windows Phone. Co se týče klasického modelu 515, tak ten je také s cenovkou docela vysoko, přece jen je to hloupý telefon, který má pár funkcí a je z hliníku. Proto mi daná orientační cena přijde neadekvátní. S takovou se prodeje Nokii (Microsoftu) nezvýší.

Zdroj: Tisková zpráva

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě