Samsung na veletrhu IFA představil celou řadu nových produktů

Jak už Samsung s předstihem avizoval, tak se skutečně stalo. Jihokorejská firma na své keynote na veletrhu IFA představil nástupce velmi úspěšného phabletu Galaxy Note II a chytré hodinky Galaxy Gear. Dočkali jsme se ale taky nástupce Galaxy Notu 10,1.

Samsung IFA

Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note 3 je větší, rychlejší a (podle Samsungu) mnohem lepší, než předchozí verze. Nabídne také lepší využití S Penu a vyšší výdrž. Po designové stránce se konečně jedná o zajímavé zařízení. Je zřejmá částečná inspirace u Galaxy S4, zadní strana je ale pokryta kůží, takže smartphone působí luxusním dojmem.

Samsung Galaxy Note 3

Už jsem se zmínil o vylepšení S Penu. To umí jednu novou funkci s názvem Air menu. Pro aktivaci stačí zmáčknout tlačítko na boku stylusu v okamžiku, když se se stylusem přiblížíte k displeji. Displej má nyní úhlopříčku 5,7″, oproti předešlé verzi tedy došlo k navýšení o pouhé dvě desetiny palce.

Přibyla také celá řada gest, které využívají právě přítomnosti S Penu. Jejich rozebírání by bylo na dlouho, takže si gesta nechám až do recenze, kdy s nimi budu mít vlastní zkušenosti.

Smartphone také potěší po stránce fotoaparátu a natáčení videa. Samsung Galaxy Note 3 dokáže natáčet dokonce až 4K video.

Stejným překvapením je také umístění 3 GB operační paměti RAM. Samsung Galaxy Note 3 se bude prodávat ve dvou verzích. Jedna s procesory od Qualcommu a ta druhá s procesory Exynos.

V prodeji by měl být Samsung Galaxy Note 3 ještě na konci tohoto měsíce, těžko ale říct, jestli to bude platit i pro nás.

Samsung Galaxy Gear

Samsung Galaxy Gear jsou dlouho očekávané chytré hodinky od Samsungu. Ten klade důraz hlavně na osobitost, i z toho důvodu pro nás připravil hned osm barevných variant.

Samsung Galaxy gear

Ovládat se budou skrze dotykový displej nebo také pomocí hlasu. Hodinky budou také sázet na synchronizaci se smartphonem, takže pokud vám přijde mail do hodinek a vy vytáhnete z kapsy smartphone, email se automaticky zobrazí na smartphonu.

Hodinky také disponují fotoaparátem, takže pokud potřebujete naskenovat například QR kód, nebudete nuceni z kapsy vytahovat smartphone a zkrátka si poradíte s hodinkami.

Hodinky budou kompatibilní jen s vybranými zařízeními od Samsungu. Konkrétně s Notem II a 3, Galaxy S III a 4 a také starší a novou verzí Notu 10,1.

I Galaxy Gear budou dostupné koncem tohoto měsíce a těžko zatím předjímat, zda se dočkáme i u nás.

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition

Představením tohoto produktu bylo menším překvapením. Celou dobu se totiž mluvilo spíše o nástupci Notu II a na tuto variantu se zapomínalo.

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition nabídne displej s rozlišením 2 560 × 1 600 zobrazovacích bodů a po designové stránce se opět trochu podobá phabletu Note 3. A design pravděpodobně není jedinou věcí, kterým se phabletu podobá. Samozřejmostí je přítomnost S Penu, prémiového obsahu a samozřejmě nadstavby TouchWiz, která je pro ovládání pomocí S Pen přizpůsobena.