Nokia 515 – normální telefon z hliníku

Nokia vyrábí, krom svých chytrých telefonů řady Lumia, také tzv. hloupé telefony. Včera představila další s označením 515. Hlavním lákadlem je tělo, které je obaleno v lehkém hliníku. Opět bude nabízena ve dvou variantách, a to v jedno SIMkové variantě a dvou SIMkové variantě. To už je u těchto nových tzv. hloupých telefonů od Nokie klasika.

nokia_515

Technické specifikace

 • OS: Series 40
 • Displej: 2,4 QVGA LCD (262 000 barev)
 • Vnitřní paměť s kapacitou 256MB jde rozšířit pomocí SD karty (až 32GB)
 • Konektivita: micro USB port pro nabíjení a přenášení dat, Bluetooth 3.0
 • Micro SIM slot / dva sloty
 • 3,5 mm AV konektor
 • Váha: 101,1 g i s baterií
 • Rozměry: 114 mm x 48mm x 11mm (výška x šířka x tloušťka)

Vždy zachyťte a sdílejte skvělé fotografie

S Nokia 515 lidé  nikdy nepropásnou moment, který chtěli fotoaparátem zachytit. Chytrý fotoaparát nabízí rozlišení 5 megapixelů, LED blesk i pokročilé fotografické funkce pro zachycení, editování a sdílení fotografií, včetně funkcí:

 • Panorama – pro širokoúhlé záběry, včetně skupinových fotografií a panoramat
 • Sekvenční snímání  pořiďte až pět snímků v řadě za sebou na jedno stisknutí spouště, a vyberte si ten nejlepší z celé série.
 • Autoportrét – pro perfektně vycentrované autoportréty, a to i bez využití předního fotoaparátu. Vestavěný hlasový průvodce zajistí, abyste byli ještě před stiskem spouště ve středu záběru.

Sdílení fotografií  s přáteli a rodinou je rychlé a snadné, navíc jednotlivé fotografie lze přímo z galerie sdílet na sociálních sítích. Lidé mohou také sdílet fotografie i další obsah s využitím exkluzivně dostupné technologie Nokia Slam, která je v modelu Nokia 515 zabudována. Ta funguje na základě přenosu fotografií či kontaktních údajů na sousední telefon s podporou Bluetooth, a to během několika málo kliknutí a bez nutnosti párovat obě zařízení.

Větší rychlost i výkon pro práci a hry

Nokia 515 podporuje rychlý 3,5 G HSDPA internet. Telefon nabízí ve verzi s jednou SIM kartou výdrž až 38 dní, což z něj činí perfektně vyvážené zařízení pro práci i volný čas. S optimalizovaným HSDPA internetem a vestavěnou cloudovou kompresí dat je mobilní surfování po webu až o 90 procent efektivnější, což pomáhá lidem využít jejich datové tarify na maximum. Populární aplikace jako Facebook, Twitter, či Nimbuzz jsou již předinstalované v telefonu. Podpora pro Mail for Exchange umožňuje lidem přístup k pracovním e-mailům a přímou synchronizaci jejich kalendářů a kontaktů. Telefon lze také prostřednictvím USB kabelu připojit k počítači či notebooku a využívat ho jako modem.

Nový telefon přichází  vybavený podporou pro HD voice*, díky čemuž si budou moci jeho majitelé užívat křišťálově čistý zvuk i v hlučném prostředí.  S předinstalovanou aplikací Transfer pak mohou synchronizovat své kontakty přímo s telefony Lumia či jinými chytrými telefony na platformách Windows Phone 8 či Android, a proměnit tak Nokia 515 v ideální sekundární telefon. Navíc pro ty, kteří rádi využívají separátního telefonu pro hlasové hovory, nabízí Nokia 515 využití té samé micro SIM karty, která se typicky nachází v chytrých telefonech.

„Klasické mobily stále tvoří polovinu  všech celosvětově prodaných telefonů,“ řekl Simon Baker z divize Mobile Handsets CEMA společnosti IDC. „Na trhu tak existuje prostor pro celou řadu těchto přístrojů. Nokia je jedním z mála výrobců mobilů, kteří se zmíněné oblasti věnují. Její nejnovější model, nová Nokia 515, nabízí stylový a robustní design i rychlou konektivitu, vysoce kvalitní fotoaparát a přístup k populárním aplikacím. Je to skvělý příklad telefonu sloužícího zákazníkům, kteří nevyžadují vždy komplexní řešení, jenž přináší chytrý telefon, anebo preferují surfování po webu a vyřizování e-mailů na tabletech, a z toho důvodu chtějí zůstat u kompaktnějších mobilních telefonů, které využívají hlavně na telefonování a SMS.“

Tento model se začne oficiálně prodávat začátkem září tohoto roku. K nám se dostane nejspíš s menším zpožděním, ale nemělo by být nějak výrazné. Jelikož se má jednat o elegána, tak bude tento model nabízen pouze ve dvou základních barvách, a to v černé a bílé. Cena byla stanovena na 115EUR, což dělá necelé 3000,- Kč. Co na tento model říkáte? Koupili byste si jej?

Zdroj: Tisková zpráva

František Skuhra
Další sítě

František Skuhra

Jsem člověk, který se snaží do toho dát všechno. Bohužel nejsem bez chyb. Vše píši podle sebe a mých názorů. Nejsem zainteresován na určitý systém, či značku.
František Skuhra
Další sítě