Steve Ballmer se chystá jít do důchodu a akcie rostou (aktualizováno)

Aktualizováno 19:31

Krátce po oznámení této informace začaly akcie redmondské společnosti raketově růst. Hodinu po oznámení akcie porostly o necelých 8%, právě teď je růst o něco nižší, přesně je to nárůst o 6,95%. Je tedy více než zřejmé, že odchod Steva Ballmera je vítaným faktem a nesvědčím o tom pouze rostoucí akcie. Pozitivní hlasy lze slýchávat i přímo od odborné veřejnosti, která sarkasticky dodává ,,Proč až za 12 měsíců a ne hned?“. Je tedy zřejmé, že toto oznámení firmě nebývale prospělo.

Původní článek

CEO největší softwarové firmy světa Steve Ballmer se chystá do důchodu. Oznámil to sám skrze otevřený email adresovaný svým zaměstnancům. V mailu  také tvrdí, že firma má skvělé představenstvo a tudíž se není čeho bát.

steve-ballmer

Steve Ballmer se tak stává ve svých 57 letech dalším vysokým představitelem IT branže, který míří do výslužby a po třeba Billu Gatesovi, Stevu Wozniakovi a nebo již zesnulému Stevu Jobsovi se tak stává dalším průkopníkem na odpočinku. I když zrovna Steve Ballmer byl vždy spíše manažer, než vizionář a průkopník.

Microsoft Logo

Ballmer na odpočinek odejde v následujících 12 měsících a už nyní se vyrojily spekulace, kdo všechno by ho mohl v této vrcholné funkci nahradit. Nejvíce hlasů hovoří o mladé krvi, kterou firma bezesporu potřebuje. Například v mobilním odvětví totiž stále silně ztrácí a platforma Windows Phone stále patří mezi ty méně důležité.

 

Otevřený email adresovaný zaměstnancům Microsoftu

„We have embarked on a new strategy with a new organization and we have an amazing Senior Leadership Team. My original thoughts on timing would have had my retirement happen in the middle of our company’s transformation to a devices and services company. We need a CEO who will be here longer term for this new direction.“

 

Zdroj: theverge