Motorola Moto X – první smartphone od Googlu představen

Ano, už je tomu tak. Smartphone, o kterém se v minulém roce tolik mluvilo byl dne 1.8.2013 konečně představen. A na tomto novém smartphonu vás opravdu do ohromné míry přímo pohltí design.

Už jsem v úvodu naklepl design a barvy telefonu. Motorola a Google to pojaly originálně a každý, kdo si telefon koupí, si ještě předtím může navrhnout design vlastní. Krom toho si ale zákazník může navrhnout, zda bude jeho Motorola Moto X vyrobena z plastu nebo kovu. Dokonce si lidé mohou koupit telefon ze dřeva. Barev je na výběr opravdu široké množství a každý si zde najde tu svojí oblíbenou. Dohromady je prý možné nakombinovat až 2 000 různých možností.Motorola_Moto_X_57586940_20_610x436

Z hlediska výkonu není Motorola Moto X žádným „supersmartphonem“, konkrétně telefon běží na novém procesoru od Motoroly, který má dvě jádra a takt 1,7 GHz na každém jádře. Dále zde nalezneme 2 GB RAM a grafický čip Adreno 320. Displej se činí úhlopříčkou 4,7 palců a HD rozlišením, displej je vyroben technologií AMOLED. Kdo bude mít o telefon zájem, bude si moct koupit buď 16 GB, nebo hned 32 GB variantu. Motorola a Google slibují výdrž až 24 hodin, čehož telefon dosáhne díky své baterii o kapacitě 2 200 mAh. Ze zadní strany na telefonu bychom nalezli 10 MPx fotoaparát s méně známou technologií s názvem Clear Pixel. K videohovorům bude zase sloužit fotoaparát přední, který má rozlišení 2 MPx. U obou foťáků bude možnost nahrávat Full HD video. Samozřejmě nechybí ani podpora LTE 4G sítí.

Telefon bude alespoň prozatím dostupný jen v USA, bohužel nedotovaná cena prozatím není bohužel známá (s dvouletým úvazkem činí 199$). Musíme tedy čekat, jestli se vůbec Motorola Moto X podívá oficiálně k nám do Evropy.